Радіація з Фукусіми "заразила" іншу японську АЕС: влада попереджає про нові вибухи

В районі японської АЕС "Онагава" в префектурі Міяґі було відзначено рівень радіацій, який перевищує нормальний у 400 разів. На "Фукусімі" вийшла з ладу ще одна система охолодження. Влада попереджає про проможливі вибухи і плавлення в реакторах.

Підвищений рівень радіації в неділю, 13 березня, було відзначено в районі вже іншої японської АЕС - "Онагава" в префектурі Міяґі.

Рівень випромінювання поблизу цієї атомної електростанції різко виріс і досяг 21 мікрозіверта на годину, що перевищує звичайну норму в 400 разів.

Влада Японії не виключає, що радіоактивні речовини могли потрапити в район станції "Онагава" із зони аварійних АЕС у сусідній префектурі Фукусіма.

Зафіксований наразі в Міяґі рівень радіації не створює небезпеки для здоров'я людей

Водночас, японська влада попередила про можливість ще одного вибуху на АЕС "Фукусіма", передає Бі-бі-сі з посиланням на європейські ЗМІ.

Мова йде про третій реактор, на якому відмовила система охолодження. При цьому поки не відомо, чи існує загроза вибуху на другому реакторі, де, можливо, почалося часткове руйнування паливних стрижнів.

В межах 30 км від АЕС оголошена евакуація.

Проте, вранці в неділю, 13 березня, в районі японських атомних електростанцій "Фукусіма-1" і "Фукусіма-2" було зафіксовано короткострокове перевищення допустимого рівня радіації приблизно у два рази, повідомив генсек уряду Японії Юкіо Едано.

За словами Едано, в один момент ефективна доза випромінювання становила 1204 мікрозівертів при допустимому рівні в 500 мікрозівертів. Середній показник в ніч на неділю - 882 мікрозіверта.

Між тим з ладу вийшли системи охолодження вже шести реакторів: першого, другого і третього на "Фукусіма-1", і першого, другого і четвертого на "Фукусіма-2".

Реактори намагаються охолоджувати за допомогою морської води. Проте, Едано не виключив, що в одному з реакторів почалося плавлення.

Він попередив про загрозу розплавлення ядерного палива в першому і третьому реакторах постраждалої від землетрусу АЕС "Фукусіма-1".

"Ми вважаємо, що ймовірність того, що (в реакторі) станеться розплавлення палива, вкрай висока", - додав Едано.

За його словами, уряд не має даних про те, що відбувається всередині реактора, однак вживе заходів, виходячи з припущення про ймовірне розплавлення палива.

При цьому опромінення виявили вже у 22 осіб, вони перебувають у лікарнях. Раніше повідомлялося, що від радіоактивного випромінювання можуть постраждати до 160 осіб.

Водночас, на думку британського фахівця в області ядерної енергетики Марка Гіббса, у японців лишилося менше доби, щоб уникнути початку плавлення палива в ядерному реакторі на енергоблоці "Фукусіма-1".

"Є всього 24 години, щоб уникнути плавлення палива в корпусі реактора, - заявив Гіббс. Багато що зараз залежить від його конструкції і здатності відповідних служб вжити заходи по охолодженню енергоблока".

Гіббс також повідомив що "зараз роботи на АЕС "Фукусіма" більше нагадують військову рятувальну операцію, завдання якої полягає в тому, щоб відновити усі системи і не допустити перегрівання і руйнування реактора".

Нагадаємо, в Японії 11 березня сталася серія землетрусів, магнітуда найсильнішого склала 9,0. Землетруси призвели до вибуху на першому енергоблоці АЕС у префектурі Фукусіма і до витоку радіації на підприємстві.

Слідкуйте за новинами про потужний землетрус і цунамі в Японії тут.

Читайте також: 

Українці в Японії налякані "другим Чорнобилем", почалася йодова істерія

Японський землетрус почав трусити Мексику, Фіджі та Гаваї

Україна відправить в епіцентр радіації в Японії медиків і рятувальників з собаками

Через вибух на японській АЕС ядерне паливо в реакторі розплавилося, радіація в атмосфері

ВідеоБільше 1300 людей загинули від землетрусу і цунамі в Японії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: