Радіацію з Фукусіми виявлено в сечі місцевих жителів

Аналізи показали більше трьох мілізівертів радіації в сечі людей, що стало свідченням проникнення радіоактивних речовин в їх організм.

Підвищений радіаційний фон був виявлений в сечі 15 жителів села Іїтате і міста Кавамата, розташованих в 30-40 км від японської атомної електростанції "Фукусіма-1".

Аналізи показали більше трьох мілізівертів радіації в сечі обстежених, що стало свідченням проникнення радіоактивних речовин в їх організм.

Побоюючись за стан місцевих жителів, влада приступила до виконання програми спостереження за здоров'ям двох мільйонів людей - це майже всі жителі префектури Фукусіма.

Програма розрахована на 30 років. Особливу увагу приділять мешканцям найбільш постраждалих районів - таких, наприклад, як місто Наміє, розташоване в 20-кілометровій зоні відчуження.

Перша група з 10 мешканців цього міста прибула до Національного інституту медичної радіології, який розташований в місті Тіба. Усього в першій партії мешканців, які підлягають обстеженню - 120 жителів Наміє, а також села Іїтате і міста Кавамата.

Після аварії більше 200 тисяч жителів регіону вже пройшли медичне обстеження з власної ініціативи, але жодного разу перевищення гранично допустимого рівня радіаційного опромінення виявлено не було.

Перший етап обстеження на наявність радіонуклідів в організмі займе близько 10 днів. Перевірка фокус-груп покаже вченим і медикам, жителі якої частини префектури найбільш постраждали в результаті аварії на АЕС і кому в першу чергу необхідна допомога. На них же вчені спробують відпрацювати методику виявлення радіаційного зараження.

Перевірка здоров'я всіх інших охоплених програмою жителів префектури почнеться в серпні 2011 року. На виконання програми виділено в особливий фонд 103 млд ієн (1,3 млрд доларів).

З них 25 млрд ієн (970 млн доларів) виділить енергетична компанія TEPCO - оператор аварійної АЕС, інші кошти передбачив у бюджеті уряд країни.

Читайте також:

На дах будівлі реактора Фукусіма-1 впав безпілотник

Влада Фукусіми видасть 300 тис. дозиметрів дітям і вагітним

Біля "Фукусіми" рівень радіації перевищує норму у 1000 разів

У Японії здійснено перше самогубство через "Фукусіма-1"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: