Радіоактивна вода на "Фукусіма-1" може закипіти

Ліквідатори продовжують охолоджувати реактори аварійної японської АЕС. Температура води у басейні з відпрацьованим паливом досягла уже 91 градуса.

Температура води в басейні для відпрацьованих паливних стрижнів в будівлі четвертого реактора аварійної японської АЕС "Фукусіма-1" досягла 91 градуси, що створює загрозу кипіння.

Заплановані на суботу операції з додаткової подачі 140 тонн води в цей резервуар покликані поліпшити ситуацію, що склалася.

Як повідомив представник компанії-оператора станції TEPCO, рівень води в басейні, в якому лежить 1331 стрижень, залишається досить низьким - всього два метри від верхньої частини стрижнів, і тому так важливо не допустити кипіння та випаровування рідини.

Ще 12 квітня рівень рідини над стрижнями становив три метри. Однак, як повідомляють експерти, закачування додаткових обсягів води для охолодження басейну викликало значне - до 4 тисяч тонн - скупчення високорадіоактивної рідини в підвальному приміщенні турбінного залу четвертого реактора.

Рівень води там за останні 10 днів зріс на 20 сантиметрів і зараз досягає 1,1 метра. Фахівці вважають, що приплив відбувається через тріщину в стіні між четвертим і третім енергоблоками.

До третього реактора з ураново-плутонієвим паливом для охолодження щогодини подається до шести тонн рідини.

Витік радіоактивної води зафіксовано також у приміщеннях першого, другого і третього реакторів. Але роботи з відкачування поки ведуться лише на другому реакторі.

Перші результати цієї діяльності вже є, "але їх недостатньо", визнав раніше представник Агентства ядерної і промислової безпеки Хідехіко Нісіяма. За його словами, якнайшвидша відкачка 10 тисяч тонн води, рівень радіації якої перевищує небезпечну позначку в 1000 мілізіверт на годину, з підвалу турбінного залу цього енергоблоку залишається "гострою необхідністю" і триватиме щонайменше до початку травня.

Нагадаємо, внаслідок землетрусу і цунамі 11 березня була виведена з ладу система охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до пожеж, декількох вибухів і витоку радіації.

У ніч на 12 квітня Національне агентство Японії підвищило рівень небезпеки на АЕС з п'ятого до максимального, сьомого. Подібний рівень загрози застосовувався всього один раз в історії - в Чорнобилі.

Читайте також:

Рівень радіації в океані біля Японії досяг рекордних значень

Нове відео японської трагедії: хвиля цунамі змиває людей, які намагаються втекти

Ліквідатори з АЕС "Фукусіма-1" бояться смерті від перевтоми

На АЕС "Фукусіма-1" почалася відкачка радіоактивної води

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: