Радіоактивна вода з "Фукусіми-1" потрапить в ґрунт за два тижні

Скупчення води, яке виникло під АЕС, може прорватися за межі підвалів і з'єднатися з ґрунтовими водами вже 20 червня.

Компанія-оператор аварійної АЕС "Фукусіма-1" Tokyo Electric Power (TEPCO) повідомила, що в нижніх приміщеннях і пов'язаних з ними технічних колодязях станції накопичилося вже понад 105 тисяч тонн радіоактивної води.

У TEPCO побоюються, що скупчення води, яке виникло під АЕС, може прорватися за межі підвалів і з'єднатися з ґрунтовими водами вже 20 червня.

За оцінками фахівців, обсяг радіоактивної води в зоні аварійної атомної електростанції збільшується у зв'язку з настанням сезону дощів і триваючим витоком з реакторних систем охолодження, які отримали ушкодження в результаті березневого стихійного лиха.

Ця вода з високим вмістом радіоактивних речовин є основним джерелом витоків радіації з "Фукусіми-1" в навколишнє середовище, зокрема, в Тихий океан.

Фахівці TEPCO вживають екстрені заходи з її відкачування, але через брак вільних резервуарів роботи йдуть повільно. Складну ситуацію з надлишком радіоактивної води, за планами ліквідаторів, може поліпшити запуск нового технічного комплексу для її очищення, що дозволить використовувати потім цю ж рідину для охолодження енергоблоків і басейнів. Такий пристрій, який є досить дорогим, планується задіяти на АЕС з 15 червня поточного року.

Нагадаємо, після потужного землетрусу, який стався 11 березня в Японії, через відмову системи охолоджування на АЕС "Фукусіма-1" сталися вибухи на першому, другому і третьому енергоблоках, пізніше зафіксовано вибух і кілька загорянь на четвертому енергоблоці.

Через декілька витоків радіації влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також ввела заборону на польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів. 12 квітня влада Японії оголосила про підвищення рівня небезпеки на "Фукусімі-1" до максимального, рівного чорнобильському.

15 травня влада Японії почала евакуювати людей, що живуть за межами 20-кілометрової зони навколо аварійної японської АЕС "Фукусіма-1".

За даними японської влади, фахівці TEPCO не могли забезпечити надходження води до реакторів другого і третього енергоблоків АЕС "Фукусіма-1" протягом більш ніж шести годин в день аварії 11 березня, що могло призвести до розплавлення більшої частини паливних зборок при "найгіршому сценарії".

Читайте також:

Демонтаж "Фукусіми" коштуватиме Японії 245 млрд доларів

З аварійної АЕС "Фукусіма-1" почнеться цілодобова відеотрансляція

Ліквідатори аварії на "Фукусімі-1" вперше отримали неприпустимі дози радіації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: