Радіоактивна вода з "Фукусіми" почала витікати в море

Вода з високим рівнем радіації витікає по траншеї з будівлі турбінного другого енергоблоку АЕС "Фукусіма-1".

 Оператор аварійної АЕС "Фукусіма-1" Tokyo Electric Power Company повідомив, що вода з високим рівнем радіації витікає по траншеї з будівлі турбінного другого енергоблоку.

Таким чином вода, в якій містяться елементи, що випромінюють більше тисячі мілізіверт на годину, може потрапляти прямо в море неподалік.

Нагадаємо, напередодні фахівці, які проводили заміри, повідомили, що рівень вмісту радіоактивного йоду у воді другого реактора перевищує норму в 10 млн разів. Співробітники аварійної АЕС були евакуйовані.

Проте ввечері TEPCO визнала помилковість цифри в 10 млн, повідомивши, що рівень радіації у воді другого реактора перевищує норму "тільки" в 100 тис. разів.

Пізніше експерти припустили, що на другому енергоблоці, ймовірно, пробита оболонка реактора, яка прикриває ядерні паливні стрижні.

27 березня у зв'язку з підвищенням рівня радіації з турбінного залу другого енергоблоку АЕС "Фукусіма-1" були евакуйовані робітники.

Як відомо, найпотужніший в історії Японії землетрус 11 березня магнітудою 9,0 і викликане ним цунамі зруйнували інфраструктуру північно-східних районів країни і вивели з ладу систему охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до пожеж, декількох вибухів і витоку радіації.

Читайте також:

Експерти про японську "Фукусіму": збувається найгірший сценарій

Радіоактивний пил з Японії осів у Лас-Вегасі

Японців закликали відселятися з району "Фукусіми": їжу їм вже не постачають

ВідеоРадіоактивна вода з "Фукусіми" почала витікати в море

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: