Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вибухів у Росії, після яких зросла радіація, вірогідно було два - Норвезький сейсмологічний центр

Влада Росії тримає в таємниці подробиці інциденту.

Вибухів на військовій базі в Білому морі поблизу села Ньонокса неподалік міста Северодвінськ Архангельської області Росії 8 серпня вірогідно був не один, а два.

Про це стверджують фахівці Норвезького сейсмологічного центру, пише Reuters.

Саме другий вибух, найімовірніше, і став можливим джерелом сплеску радіації. Другий вибух зафіксований лише інфразвуковими датчиками тиску повітря, а не сейсмічними моніторами, які фіксують рух землі. Тож він стався, найімовірніше, на крилатій ракеті, яка працює на радіоактивному паливі.

"Ми зареєстрували два вибухи, останній з яких збігся за часом з повідомленнями про збільшення радіації. Обидва вибухи були зареєстровані в нашій інфразвуковій системі. Перший також був зафіксований сейсмологами", - зазначила глава Норвезького сейсмологічного центру Ганні Стрьоммен Люкке.

Раніше російське державне агентство "Росатом" повідомило, що в аварії брало участь ізотопне джерело живлення, але не надало детальної інформації.

Міністерство оборони Росії ситуацію поки що не коментує.

8 серпня на території полігону в Архангельській області Росії прогримів вибух, в результаті події загинули щонайменше сім осіб, а незабаром у регіоні помітили підвищений радіоактивний фон. 10 серпня в "Росатомі" повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробування нового "спецвиробу".

Версії того, що сталося різняться. Втім, президент США Дональд Трамп, низка експертів, а також представники провідних західних ЗМІ дотримуються думки, що трагедія пов'язана з "Буревісником" – новою ракетою з ядерним реактором.

Пресслужба Росгідромету за результатами дослідження стану радіаційного фону в Северодвінську в день вибуху повідомила, що доза гамма-випромінювання була перевищена у 4-16 разів. При цьому Норвегія виявила крихітні кількості радіоактивного йоду на кордоні з РФ через кілька днів після вибуху на полігоні.

Лікарів Архангельської обласної лікарні в Росії не попередили, що після вибуху ракети в Северодвінську до них відправили заражених радіацією пацієнтів. У одного з медиків після обстеження в Москві виявили в м'язовій тканині радіоактивний ізотоп цезій-137.

В Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ОДВЗЯИ) опублікували анімовану мапу з вірогідним розльотом радіонуклідів  вона, зокрема, зачепила територію України. 

Відео Чотири російські станції моніторингу радіації перестали працювати після вибуху в Архангельській області

Офіційно це пояснюють технічним збоєм. Утім на Заході підозрюють, що росіяни намагаються щось приховати. Раніше ці станції збирали дані про радіацію та ділилися із організацією договору про заборону ядерних випробувань. Наразі заміри не передають станції на Чукотці, Алтаї, у Дубні та Кірові.  

Чотири російські станції моніторингу радіації перестали працювати після вибуху в Архангельській області

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції