Радіоактивність води, яка витікає з "Фукусіми" до океану, в 7,5 млн разів вище норми

Через тріщину в колодязі "Фукусіми-1" до океану виливається радіоактивна вода, вміст йоду-131 в якій перевищує норму в 7,5 млн разів.

Вміст радіоактивного йоду-131 у воді, яка виливається в Тихий океан з аварійної АЕС "Фукусіма-1" в Японії, в 7,5 мільйони разів перевищує норму.

За даними компанії-оператора станції TEPCO, у пробах води, взятих 2 квітня, було виявлено вміст йоду-131 обсягом 300 тисяч беккерелів на один кубічний сантиметр.

Радіоактивна вода потрапляє в Тихий океан через тріщину в колодязі дренажної системи АЕС. Зупинити витік поки не вдається.

Тим часом у ніч на 5 квітня TEPCO почала сама зливати радіоактивну воду в океан. Як пояснили представники компанії, ця операція необхідна для звільнення місця в сховищі під ще більш забруднену радіоактивними ізотопами воду, яка витікає з пошкодженого другого реактора станції.

"Цей захід необхідний для запобігання масштабного радіоактивного забруднення. Однак ми зливаємо радіоактивну воду і глибоко шкодуємо про це", - заявив після початку операції на "Фукусіма-1" головний секретар кабінету міністрів Японії Юкіо Едано.

Нагадаємо, на АЕС "Фукусіма-1" в результаті сильного землетрусу і цунамі, що відбулися в Японії 11 березня, вийшли з ладу системи охолодження енергоблоків, відновити роботу яких не вдається досі.

Згодом на декількох реакторах сталися вибухи, що призвело до викидів радіації в атмосферу. Влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС.

Читайте також:

Радіоактивну воду з "Фукусіми" почали зливати у море

Кількість жертв землетрусу і цунамі у Японії сягнула 12 тисяч осіб

Експерти: масштаб аварії на "Фукусімі" вже досяг 7-го рівня, як у Чорнобилі

Сліди радіації з "Фукусіми" зафіксували на території України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: