Радіоактивний пил з Японії осів у Лас-Вегасі

Частинки радіоактивного йодиду і ксенону були зафіксовані у повітрі амеркианського штату Невада. Експерти очікують, що аварійна АЕС в Японії "заражатиме" світ ще кілька тижнів.

Радіоактивний пил, який потрапив у атмосферу в результаті аварії на японській АЕС "Фукусіма-1", досяг штату Невада.

Частинки радіоактивного йодиду-131 і ксенону-133 були зафіксовані у повітрі всесвітньо відомого грального-розважального центру - міста Лас-Вегас. Однак мала концентрація не становить небезпеки для здоров'я людей.

Фахівці Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань заявили, що радіоактивні речовини, які викидає аварійна АЕС, будуть "заражати" інші країни протягом найближчих двох-трьох тижнів.

Тим часом рівень радіації у воді на другому реакторі "Фукусіма-1" перевищує норму в десять мільйонів разів. Персонал станції евакуйований. Фахівці побоюються, що причиною підвищення рівня радіації міг стати витік з активної зони реактора.

Нагадаємо, в результаті землетрусу та цунамі 11 березня в японській провінції Фукусіма на АЕС "Фукусіма-1" сталася серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження, які призвели до різкого підвищення радіоактивного фону в регіоні.

Пізніше почала з'являтися інформація про виявлення у низці районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, у повітрі, морській та питній воді, а також в продуктах харчування (зокрема в овочах і молоці).

Читайте також:

Рівень радіації у воді біля "Фукусіми" перевищив норму в 10 млн разів

Викиди "Фукусіма" склали 50% від чорнобильських

Ядерна хмара з "Фукусіми" досягла Західної Європи

Японців закликали відселятися з району "Фукусіми": їжу їм вже не постачають

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: