Радіоактивний пил з японської АЕС перетнув два океани і досяг Ісландії

15 з 65 міжнародних дозиметричних станцій зафіксували у повітрі наявність частинок радіоактивного пилу - зокрема, ізотопів йоду.

Радіоактивний пил з аварійної АЕС "Фукусіма-1" в Японії поширився у східному напрямку, перетнув Тихий океан, Північну Америку та Атлантичний океан, і досяг Ісландії.

Кількість виявлених частинок радіоактивного пилу мізерно мала і, як стверджують експерти, не становить загрози для здоров'я.

Наявність у повітрі частинок радіоактивного пилу – у цьому випадку, ізотопів йоду - зафіксували 15 з 65 міжнародних дозиметричних станцій Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

"Поширення його (радіоактивного пилу) по всій північній півкулі - це питання всього лише (декількох) днів", - повідомив старший науковий співробітник Інституту дослідження повітря в Норвегії Андреас Штоль.

За прогнозами французького агентства з ядерної безпеки, радіаційні частинки, рівень концентрації яких у повітрі буде в тисячі разів менший, ніж після аварії на Чорнобильській АЕС, досягнуть території Франції до 23 березня.

Нагадаємо, після потужного землетрусу і цунамі в Японії 11 березня на АЕС "Фукусіма-1" вийшла з ладу система охолодження і сталася серія аварій.

На реакторах було зафіксовано кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також заборонити польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів. Пізніше почала з'являтися інформація про виявлення у деяких районах Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морській та питній воді, а також в продуктах харчування.

Читайте також:

Всі блоки АЕС "Фукусіма-1" підключили до електромережі

Рівень радіації навколо "Фукусіма-1" в 1600 разів вище норми

ВООЗ: радіоактивна їжа поширилася по Японії

Міхалков оголосив цунамі в Японії карою Божою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: