Радіоактивну воду з "Фукусіми" почали зливати у море

Усього у море потрапить 11,5 тисячі тонн забрудненої радіоактивними ізотопами води. Операція займе близько двох днів.

Компанія-оператор аварійної АЕС "Фукусіма-1" TEPCO у вівторок, 5 квітня, приступила до зливання в море радіоактивної води.

Всього в море, як оголосили раніше представники TEPCO, планується злити з аварійної АЕС 11,5 тисячі тонн води, операція, як очікується, займе близько двох днів. Зливання води, пояснила компанія-оператор АЕС, необхідне для звільнення місця в сховищі під ще більш забруднену радіоактивними ізотопами воду, що витікає з пошкодженого другого реактора станції.

"Цей захід необхідний для запобігання масштабного радіоактивного забруднення. Однак ми зливаємо радіоактивну воду і глибоко шкодуємо про це", - заявив після початку операції на "Фукусіма-1" головний секретар кабінету міністрів Японії Юкіо Едано. При цьому він знову наголосив, що, за оцінками експертів, зливання забрудненої води з аварійної АЕС не заподіє шкоди морській екосистемі.

Компанія TEPCO також у вівторок оголосила, що приступає до виплати компенсацій людям, евакуйованим із зони відчуження навколо аварійної АЕС, не чекаючи підрахунку збитків від події на "Фукусіма-1". Після цієї заяви акції TEPCO на Токійській біржі подешевшали до рекордного за всю історію компанії рівня. На ранкових торгах 5 квітня вартість акції TEPCO впала на 15 відсотків до 376 ієн. Попередній історичний мінімум був зафіксований у грудні 1951 року, коли акції TEPCO коштували на біржі 393 ієни.

Нагадаємо, на АЕС "Фукусіма-1" в результаті сильного землетрусу і цунамі, що відбулися в Японії 11 березня, вийшли з ладу системи охолодження енергоблоків, відновити роботу яких не вдається досі.

Читайте також:

Викиди радіації в Японії триватимуть ще кілька місяців

Японія назвала ситуацію на "Фукусімі" критичною, проте стабільною

Витік радіоактивної води на "Фукусімі" зупинити не вдається

В Японії виявили витік радіоактивної води з "Фукусіма-1" в море

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: