Радіоактивну воду з "Фукусіми" вивезуть і захоронять

Відкачування забрудненої води з реакторів необхідна, щоб фахівці станції не піддалися радіоактивному опроміненню.

Гігантська плавуча платформа прибула до узбережжя японської префектури Фукусіма в східній частині острова Хонсю для завантаження і поховання забрудненої радіоактивними елементами води з аварійних реакторів АЕС "Фукусіма-1".

Відкачування забрудненої води з реакторів необхідна, щоб фахівці станції не піддалися радіоактивному опроміненню. Ризик впливу радіації сповільнює роботи з охолодження аварійних реакторів, постраждалих в результаті руйнівного землетрусу і цунамі 11 березня.

Передбачається, що плавуча платформа зможе зберігати приблизно 10 тисяч тонн води, повідомив представник компанії TEPCO - оператора АЕС. Всього на реакторах "Фукусіма-1" використовувалося близько 13 тисяч тонн води.

Після руйнівного землетрусу 11 березня і цунамі на АЕС "Фукусіма-1" відмовила система охолодження, і на об'єкті був введений режим НС.

Згодом на декількох енергоблоках країни сталися вибухи, що призвело до викиду радіоактивних елементів в атмосферу. Влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС.

Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення в ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морський та питній воді, а також в продуктах харчування.

Читайте також:

Голова ТЕРСО взяв на себе провину за аварію на "Фукусіма-1" і звільнився

На "Фукусіма-1" скупчилося 100 тис. тонн високорадіоактивної води

На небезпечних ділянках АЕС "Фукусіма-1" роботів замінили живі люди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: