Радист "Булгарії": подати сигнал SOS було неможливо

Генератор електрики зупинився ще до того, як вода потрапила в машинне відділення теплохода "Булгарія", відповідно сигнал лиха подати було неможливо.

Подати сигнал SOS з теплохода "Булгарія", коли той потопав у Татарстані, було неможливо через його знеструмлення. Про це заявив радист судна Рінат Габітдінов.

За останніми даними, з води в околицях катастрофи витягнули тіла 58 загиблих, з них 39 жінок, 5 дітей, 14 чоловіків.

"Коли це потрібно було зробити (подати сигнал лиха), судно було знеструмлене. Я чув дикий крик капітана про необхідність перейти на лівий борт. Я хотів продублювати його по гучномовному зв'язку, але це теж зробити було неможливо. Люди могли б врятуватися", - сказав радист Рінат Габітдінов.

За його словами, генератор електрики зупинився ще до того, як вода потрапила в машинне відділення, де генератор був встановлений. Радист пояснив, що під час передостаннього рейсу "Булгарії" в машинному відділенні сталася пожежа. "Там шатун вилетів, механіки зрозуміють. Останні два рейси були нечуваними", - сказав він.

КАТАСТРОФА ТЕПЛОХОДА НА ВОЛЗІ: БІЛЬШЕ СОТНІ ЖЕРТВ ТА ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ

Двопалубний теплохід "Булгарія", побудований ще в 1955 році в Чехословаччині, затонув на Волзі під час грози за три кілометри від берега. Судно прямувало з міста Болгар в Казань. Всього на борту перебувало, за останніми даними МНС, 208 чоловік (у тому числі: 148 - туристи, 35 - екіпаж, 25 - незареєстровані).

Слідчий комітет РФ встановив, що при виході з порту в Казані у теплохода спостерігався нахил на правий бік.

У зв'язку з катастрофою "Булгарії" і аварією літака Ан-24, яка сталася у понеділок, 11 липня, президент РФ Дмитро Мєдвєдєв дав доручення провести тотальну перевірку технічного стану пасажирського транспорту.

"Кількість старих посудин, які плавають у нас, безмежна. Якщо досі проносило, це не означає, що такого не могло статися. Тепер сталося, причому з найстрашнішими наслідками", - заявив глава РФ.

Все про катастрофу "Булгарії" читайте тут.

Читайте також:

Капітанів суден, які не рятували пасажирів з "Булгарії", покарають

У фатальний круїз на Волзі вирушили не всі, хто був у списках

Власник "Булгарії" переклав провину за загибель людей на екіпаж

ВідеоВ останній круїз затонулий на Волзі теплохід вийшов без ліцензії та несправним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: