Радист "Булгарії": подати сигнал SOS було неможливо

Генератор електрики зупинився ще до того, як вода потрапила в машинне відділення теплохода "Булгарія", відповідно сигнал лиха подати було неможливо.

Подати сигнал SOS з теплохода "Булгарія", коли той потопав у Татарстані, було неможливо через його знеструмлення. Про це заявив радист судна Рінат Габітдінов.

За останніми даними, з води в околицях катастрофи витягнули тіла 58 загиблих, з них 39 жінок, 5 дітей, 14 чоловіків.

"Коли це потрібно було зробити (подати сигнал лиха), судно було знеструмлене. Я чув дикий крик капітана про необхідність перейти на лівий борт. Я хотів продублювати його по гучномовному зв'язку, але це теж зробити було неможливо. Люди могли б врятуватися", - сказав радист Рінат Габітдінов.

За його словами, генератор електрики зупинився ще до того, як вода потрапила в машинне відділення, де генератор був встановлений. Радист пояснив, що під час передостаннього рейсу "Булгарії" в машинному відділенні сталася пожежа. "Там шатун вилетів, механіки зрозуміють. Останні два рейси були нечуваними", - сказав він.

КАТАСТРОФА ТЕПЛОХОДА НА ВОЛЗІ: БІЛЬШЕ СОТНІ ЖЕРТВ ТА ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ

Двопалубний теплохід "Булгарія", побудований ще в 1955 році в Чехословаччині, затонув на Волзі під час грози за три кілометри від берега. Судно прямувало з міста Болгар в Казань. Всього на борту перебувало, за останніми даними МНС, 208 чоловік (у тому числі: 148 - туристи, 35 - екіпаж, 25 - незареєстровані).

Слідчий комітет РФ встановив, що при виході з порту в Казані у теплохода спостерігався нахил на правий бік.

У зв'язку з катастрофою "Булгарії" і аварією літака Ан-24, яка сталася у понеділок, 11 липня, президент РФ Дмитро Мєдвєдєв дав доручення провести тотальну перевірку технічного стану пасажирського транспорту.

"Кількість старих посудин, які плавають у нас, безмежна. Якщо досі проносило, це не означає, що такого не могло статися. Тепер сталося, причому з найстрашнішими наслідками", - заявив глава РФ.

Все про катастрофу "Булгарії" читайте тут.

Читайте також:

Капітанів суден, які не рятували пасажирів з "Булгарії", покарають

У фатальний круїз на Волзі вирушили не всі, хто був у списках

Власник "Булгарії" переклав провину за загибель людей на екіпаж

В останній круїз затонулий на Волзі теплохід вийшов без ліцензії та несправним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: