Радник Буша пропонував втрутитися у російсько-грузинську війну

Радник колишнього президента США радив допомогти грузинській стороні під час збройного конфлікту з Росією в Осетії. Але Буш не захотів конфронтації з Москвою.

Під час війни в Південній Осетії радники екс-президента Джорджа Буша-молодшого обмірковували застосування сили для протистояння російським військам.

Про це йдеться у книзі колишнього співробітника Держдепу Рональда Асмуса під назвою "Маленька війна, яка потрясла світ".

Асмус, який працював помічником заступника держсекретаря в адміністрації Білла Клінтона, пише, що "деякі високопоставлені співробітники Білого дому" пропонували в серпні 2008 року розглянути варіанти обмеженого використання військової сили.

Зокрема, мова йшла про бомбардування Рокського тунелю, який служив ключовим шляхом для інтервенції російських військ до Південної Осетії, що піддалася нападу грузинських сил.

Як випливає з книги Асмуса, вже через чотири дні після початку збройного конфлікту, президент Буш поклав край обговоренню силових планів, так як стало ясно, що будь-які кроки військового характеру з боку США "можуть призвести до конфронтації з Москвою".

В "Маленькій війні" даються свідоцтва тертя, що виникли у зв'язку з війною між Бушем і другою особою держави - Діком Чейні: віце-президент нібито вважав, що Буш фактично дав російському прем'єрові Володимиру Путіну "зелене світло" для використання сили проти Грузії.

Крім того, Асмус цитує розмову між Путіним - в той момент президентом РФ - і грузинським керівником Михайлом Саакашвілі, що нібито відбулася в лютому 2008 року.

"Думаєте, ви можете вірити американцям, і вони поспішають до вас на допомогу? - нібито сказав Путін. - Нікому не можна вірити! Крім мене". У цілому ж позицію Москви щодо осетинського конфлікту Асмус ігнорує: автор книги стверджує, що представники російської влади відмовлялися давати йому інтерв'ю.

Читайте також:

У 2010 році республіку Абхазія визнає низка тихоокеанських держав

Грузія запропонувала Путіну пам'ятник Сталіну в обмін на Абхазію та Осетію

Росіянин отримав вісім років колонії за шпіонаж на користь Грузії

Мєдвєдєв вимагає права одноосібно відправляти війська за кордон
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: