Радник Обами: чим гірше в Росії з демократією, тим вона небезпечніша для США

Помічник американського президента з Росії та Євразії Майкл Макфолл видав книгу про просування демократії за кордоном. Він вважає, що "невільна" Росія небезпечна для США.

Чим більше Росія відходить від демократії, тим небезпечнішою вона стає для США, вважає помічник американського президента з Росії та Євразії Майкл Макфолл.

Розповсюдження демократії в світі - важлива складова частина національних інтересів США, зазначає він у представленій у Вашингтоні новій книзі "Просуваючи демократію за кордоном, чому ми повинні це робити і як ми повинні це робити".

"Ерозія демократії всередині тієї чи іншої країни створює велику ворожість відносно США", - вказує представник Білого дому.

"Невипадково відносини Росії з Заходом і зі США стали особливо ворожими, привівши до російського вторгнення до Грузії та її подальшого розчленування в серпні 2008 року, саме в той час, коли демократичні інститути, свобода преси, незалежні політичні партії і справжнє громадянське суспільство виявилися підірваними в Росії", - пише він.

Книга Майкла Макфолла. Фото amazon.com
Книга Майкла Макфолла "Просуваючи демократію за кордоном, чому ми повинні це робити і як ми повинні це робити". Фото amazon.com
У книзі наголошується, що за часів холодної війни переслідування дисидентів у Радянському Союзі посилювалося одночасно з інтенсифікацією конфліктів з США.

"Подібна динаміка відзначалася протягом останніх 30 років у відносинах США з Іраном", - пише Макфолл.

Помічник президента США особливо підкреслює важливість для Америки "просування демократії в ісламському світі".

У заключній частині книги говориться, що "використання військової сили в ім'я просування свободи справило на світ дуже обмежені результати в Іраку і Афганістані, а також завдало шкоди зусиллям, особливо американським, у справі просування демократії у світі". Однак "послужний список" Буша не повинен стати причиною, щоб відмовитися від проекту в цілому, вважає Макфолл.

300-сторінкова книга видана Гуверівського інститутом у співпраці зі Стенфордським університетом, де Макфолл викладав до того, як почав працювати в адміністрації президента США Барака Обами.

Нагадаємо, що на початку року міжнародна правозахисна організація Freedom House помістила Росію до числа "невільних країн" - всього правозахисники нарахували у світі 47 таких країн. "Частково вільними" були названі 58 держав, "вільними" - 89.

Зазначимо, що Україну четвертий рік поспіль називають вільною країною.

Читайте також:

"Аль-Каїда" готується використовувати проти США зброю масового знищення

Білл Гейтс порадив Обамі не втручатися в економіку

Бен Ладен погрожує США новими терактами

Пентагон визначив пріоритети-2011: винищувачі, кораблі та розвідка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: