Радянський Союз планував захоплення Манчестера

Радянські картографи склали детальну схему захоплення - впритул до точок продажу ліцензійних алкогольних напоїв. Скоро карти буде оприлюднено.

СРСР збирався захопити англійське місто Манчестер в 1974 році.

Радянська карта з планом вторгнення буде представлена на виставці, що відкривається у четвер у Великобританії.

Ця карта довгі роки зберігалася у викладача географії Манчестерського університету Кріса Перкінса, і вона буде вперше уявлена на загальний огляд. За словами Перкінса, після краху комуністичного режиму директора радянських друкарень продали ці карти на захід разом з багатьма іншими: "Я точно знаю, що міністерство оборони Великобританії в 1991 році послало туди вантажівку, щоб зібрати все, що можливо".

Планувалося, що план вторгнення буде реалізований у разі переходу холодної війни в "гарячу" і погіршення радянсько-британських відносин. Радянське командування надрукувало в друкарні секретні карти Манчестера для роздачі командирам частин.

На карті яскравими оранжевими лініями помічені маршрути для руху радянської бронетехніки: у центр мимо знаменитого стадіону "Олд Траффорд". Беручи до уваги ширину вулиць і вантажопідйомність мостів, радянські картографи спланували шляхи танкових атак так, щоб вони не ризикували потрапити в засідку на кривих старих вулицях Манчестера, відзначає Перкінс.

Промислові об'єкти виділені на карті чорним кольором, адміністративні будівлі - фіолетовим, військові об'єкти - зеленим.

"Вони мало що упустили, - говорить про радянських картографів Перкінс. - Очевидно, інформацію черпали з дорожніх атласів, зокрема злегка застарілих, але у них також були подробиці про ядерні об'єкти і в'язницю Стрейнджуейз, які на той час не були вказані на картах Картографічного управління Сполученого Королівства".

"Карта, де назви типу Солфорд і Ірмстон надруковані кирилицею, була частиною всесвітньої програми, складеної з добросовісною скрупульозністю, якою відрізнялися радянські чиновники", - указує географ.

На виставці будуть представлені і інші незвичайні карти Манчестера. Зокрема, на одній з них, виданій в 1889 році борцями за тверезість, вказані всі місця ліцензійної торгівлі спиртним в місті.

Читайте також:

Британія розсекретила інструкцію на випадок ядерної війни з СРСР

СБУ пропонує Росії розсекретити архіви каральних органів СРСР

20 років тому радянські війська покинули Афганістан

Росія створить військовий союз з країн колишнього СРСР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: