Райс: час створювати палестинську державу

Джордж Буш вважає врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту одним з найголовніших пріоритетів своєї адміністрації.

Президент США Джордж Буш вважає врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту одним з найголовніших пріоритетів своєї адміністрації. Про це сказала в понеділок держсекретар США Кондоліза Райс, виступаючи в Рамалласі на спільній прес-конференції з головою Палестинської національної адміністрації Махмудом Аббасом.

Райс пообіцяла докласти зусиль для того, щоб майбутня в листопаді багастороння зустріч в Аннаполісі (США) була продуктивною і змістовною.

"У нас, чесно кажучи, є чим зайнятися, окрім як запрошувати людей до Аннаполісу на фотосесію... Насправді, настав час створювати палестинську державу", - сказала вона.

У свою чергу Аббас висловив надію на те, що зустріч в Аннаполісі, яка патронується Білим домом, послужить початковою точкою для мирних переговорів з фіксованим тимчасовим графіком.

При цьому він висловив упевненість в тому, що сторони в змозі підготувати до форуму документ про базові принципи врегулювання, який би торкався всіх основних аспектів конфлікту.

Разом з тим палестинці та ізраїльтяни по-різному уявляють собі таку угоду. Перші хотіли б прописати конкретні зобов'язання сторін і терміни їх виконання, тоді як ізраїльська сторона вважала б за краще обмежитися документом більш загального і менш зобов'язуючого характеру - бажано декларацією про наміри.

Більш того, в неділю прем'єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт заявив, що наявність узгодженого тексту документа не є обов'язковою умовою проведення зустрічі в Аннаполісі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: