Рано чи пізно будуть відповідати: Додон погрожує опонентам після відсторонення з посади президента Молдови

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Політик назвав рішення про усунення його з посади незаконним.

Конституційний суд Республіки Молдова вчинив "подвійне беззаконня" своїм рішенням про тимчасове усунення з посади президента Ігоря Додона. Так сам політик прокоментував подію в соцмережі Facebook.

Prin decizia sa de a suspenda din funcţie Preşedintele ales legitim şi prin vot direct de către cetăţenii Republicii...

Опубліковано Igor Dodon Понеділок, 24 вересня 2018 р.

Додон вважає, що суд звів нанівець його "спробу зупинити серйозне порушення законодавства" в питанні призначення на урядові посади осіб, які, за словами відстороненого президента, не відповідають вимогам законів щодо державної служби. Йдеться, зокрема, про кандидатуру Сильвії Раду на посаду міністра охорони здоров'я, праці та соціального захисту та Ніколая Чубуки на  посаду міністра сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища.

ВідеоКонституційний суд Молдови тимчасово усунув президента країни Ігоря Додона з посади

Судді вирішили, що Додон порушив конституцію, коли відмовився підписати закон про протидію російській пропаганді. Замість нього першу посаду тимчасово обійняв голова уряду. Ще в грудні парламент країни затвердив закон, який заборонив російські новинні та аналітичні програми, і зобов'язав штрафувати медіа за їх трансляцію. Усувають Додона вже втретє за останні чотири місяці.

Конституційний суд Молдови тимчасово усунув президента країни Ігоря Додона з посади

Усунутий з посади глави держави політик вважає, що метою рішення суддів є створення можливості для кадрових призначень, котрі зробить виконувач обов’язків президента Молдови. Додон розкритикував рішення суду та заявив про "великі питання з приводу професіоналізму та незалежності суддів".

Також він наголосив на тому, що домагатиметься відповідальності всіх, кого вважає причетним до "злочинних" дій. "Представники влади та інститути, які вони контролюють, просто не усвідомлюють серйозність своїх дій і їх наслідків. Але рано чи пізно їм доведеться відповісти за всі ці порушення. Вони відповідатимуть за всією суворістю чинного закону, який сьогодні вони так безсоромно порушують, просуваючи свої вузькопартійні інтереси", - заявив Додон.

Як повідомлялося, 24 вересня президента Молдови Ігоря Додона тимчасово відсторонили від обійманої посади. Відповідне рішення ухвалив Конституційний суд за запитом депутатів від Демократичної партії. Згідно із законодавством Молдови, президент має право відхилити кандидатури, запропоновані прем'єр-міністром, але тільки одноразово. Під час повторного висунення тих самих кандидатів він зобов'язаний підписати указ про призначення. Якщо президент і після повторного висунення не підпише указ, то відповідні його повноваження переходять до голови парламенту, який може підписати укази замість президента.

Залиште свій коментар

Вибір редакції