В університеті Беер-Шеви вживлюють в равликів електроди і готові випускати їх для шпигування за супротивником.
Ізраїльські та американські вчені проводять експерименти з різними комахами, щоб в майбутніх військових конфліктах їх можна було використовувати в розвідувальних цілях.
Одними з основних шпигунів майбутнього можуть стати "равлики-кіборги", пише італійська Corriere della Sera.
На перший погляд, це звичайні слимаки. Але якщо придивитися, то можна помітити, що вони відрізняються від звичайних безхребетних: на кожному є клубок тонесеньких електродів (так званих Buckypaper, листів нанотрубок з вуглецю).
Саме завдяки цим електродів равлики, як і скарабеї та багато інших комахи, в найближчому майбутньому можуть відкрити нову еру в шпигунстві. Комахи та інші дрібні живі істоти можуть бути підключені до відеокамер, акустичних чи газових сенсорів, систем спостереження, розпізнавальним і будь-яким іншим електронним пристроям.
"Їх можна використовувати для будь-яких цілей. Щоб шпигувати за противником, вивчати місця катастроф, шукати людей під руїнами після землетрусів, підживлювати медичне обладнання", - пояснили вчені з університету Беер-Шеви.
Втім, фінансування здійснюється в основному військовими відомствами. Науковці вивчають можливість використання комах, молюсків і навіть цвілі в розвідувальних цілях, з тим, щоб не наражати на небезпеку життя військовослужбовців. По суті, живих мікророботів за допомогою спеціальних імпульсів можна направляти куди завгодно.