Разом з геями у Литві забороняють НЛО, Христа і Діда Мороза

Скандальний закон про захист неповнолітніх: литовські депутати не змогли визначити межу між паранормальними явищами і реальністю.

Сейм Литви на засіданні 2 грудня продовжив розгляд поправок до скандального закону про захист неповнолітніх від негативної інформації.

Після ухвалення закон резонансним не тільки в Литві, але і у всьому Євросоюзі, викликавши різку критику Європарламенту і керівництва ЄС.

Під час дебатів в Сеймі критики говорили, що набуття законом чинності може спричинити за собою не тільки обмеження дійсно негативної інформації (як приклад наводилися телепередачі про НЛО, які порушують психіку дітей), але і заборону Діда Мороза.

"Виходить, що всі фільми, де Дід Мороз, який летить на санях з оленями по небу, - це паранормальне явище. Ви де-небудь бачили таке в реальності? Ні? Тобто, це показувати дітям не можна", - з трибуни парламенту розкритикував законопроект соціал-демократ Юлюс Сабатаускас.

Прихильники закону намагалися його заспокоїти тим, що Дід Мороз буде віднесений до категорії "фантазій", як і казковий герой-чарівник Гарі Поттер. І вони не заборонятимуться.

Інші депутати закликали не ухвалювати закон, тому що він може заборонити всю релігію.

"Ви уявіть друге пришестя Христа і що тоді буде? Паранормальне явище? Межі між паранормальності і реальністю немає, Сейм не зможе її встановити. Уявіть, що який-небудь пілот, там Паксас (екс-президент Литви - прим. ред.), або ще хтось, прилетить на своєму літаку до бушменів, які ніколи літаків не бачили, так для них це буде теж паранормальне явище. Це абсурд", - заявив депутат від Партії народного відродження Саулюс Стома.

Інший депутат від консерваторів Мантас Адоменас на захист закону стверджував, що цей закон не забороняє паранормальні явища, а забороняє їх інсценування і підношення, як документальний факт. Тому, за його словами, якщо "наступить кінець світу і друге пришестя Христа, і це показуватимуть в прямому ефірі", цього закон не забороняє.

На це супротивники закону заявили, що тоді всі фантастичні фільми теж можуть залишитися під забороною, оскільки вони якраз інсценують паранормальні явища.

В результаті слухань Сейм відмовився викреслити положення про паранормальні явища із закону.

Сейм також не прийняв пропозицію президента Литви про те, щоб викреслити із закону пункт, який забороняє пропаганду гомосексуалізму і бісексуальності (до пропаганди віднесли всі фільми, передачі, видання, де розповідається про гомосексуалізм і нетрадиційну орієнтацію). Саме ця поправка викликає більше всього критики в ЄС.

Читайте також:

Литва зробить свої візи для українців безкоштовними

У Литві знайдена секретна в'язниця ЦРУ

Литва хоче повернути кримінальну відповідальність за гомосексуалізм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: