РБ ООН вимагає від учасників конфлікту в Сирії припинити насильство

РБ ООН у формі заяви з вимогами звернулась до конфліктуючих сторін в Сирії, проте очікуваних санкцій не було прийнято.

Рада Безпеки ООН засудила владу Сирії за застосування сили проти учасників акцій протесту і закликала усіх учасників конфлікту утриматися від насильства.

Цей заклик виражений у формі заяви голови РБ ООН, не дивлячись на те, що деякі західні країни домагалися більш сильної реакції - прийняття резолюції.

"РБ ООН висловлює глибоку стурбованість жахливою ситуацією в Сирії і висловлює жаль у зв'язку із загибеллю сотень людей", - йдеться в заяві, опублікованій в ході відкритого засідання Ради за підсумками трьох днів консультацій 15 держав.

Напередодні Росія та ряд інших супротивників "жорсткої лінії" добилися збалансованості реакції РБ ООН на події в Сирії; заява містить вимоги не тільки до уряду цієї країни, але і до опозиції.

"Рада Безпеки засуджує порушення прав людини і застосування сили проти цивільних осіб сирійською владою, закликаючи негайно припинити насильство усіма сторонами, утриматися від актів відплати, в тому числі нападів на державні установи", - йдеться в заяві голови РБ ООН.

При цьому Рада безпеки закликала владу Сирії здійснити обіцяні раніше реформи.

Як відомо, у Сирії з березня проходять масові демонстрації протесту з вимогою кардинальних реформ і відставки президента. За даними сирійських правозахисників, за цей час у сутичках із силами безпеки загинули понад 1,35 тисячі осіб, майже 3 тисячі осіб пропали без вісті.

Антиурядові маніфестації поновилися 1 серпня в Дамаску. Найбільш запеклі зіткнення відбулися в районі Ель-Ербін на сході сирійської столиці. У ніч на вівторок сирійська бронетехніка увійшла в курортне місто Ез-Забадані на кордоні з Ліваном, жителі якого влаштували акцію солідарності з городянами Хами, де минулої неділі загинуло близько 100 осіб.

Читайте також:

Більше 100 людей вбито у військовій операції у сирійському місті Хама

Євросоюз засудив владу Сирії за "репресії та насильство"

Лідер "Аль-Каїди" підтримав сирійських заколотників, назвавши їх "святими воїнами"

Армія взяла в облогу сирійське місто Хама, яке виступило проти президента

ВідеоРБ ООН вимагає від учасників конфлікту в Сирії припинити насильство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: