Реакція на "безвізову" промову Порошенка та ставлення до США. Що говорив Путін про Україну та світ

"Пряма лінія" відбувалася 15 раз і тривала чотири години. 

Сьогодні, 15 червня, відбулася "Пряма лінія", під час якої президент Росії Володимир Путін відповів на запитання населення країни щодо суспільно-політичного та соціально-економічного життя РФ, а також міжнародної ситуації.

Така подія відбулася вже 15 раз і тривала чотири години.

ТСН.ua зібрав заяви Путіна щодо України та його міжнародної політики.

ПРО УКРАЇНУ

Під час "прямої лінії" Путін заявив, що Росія намагається "не втручатися у внутрішні справи України". Путін відповів на питання нібито Дмитра з Києва, який запитав: "Чому ви нас кинули?... Чому російські телеканали нас мажуть однією фарбою?".

"Спасибі, що ви цінуєте нашу спільну історію... Ми нікого не мажемо однією фарбою. Ми взагалі намагаємося не мазати нікого чорною фарбою... Ми боїмося завдати шкоди, ми не хочемо втручатися у внутрішньополітичні процеси України", - заявив Путін.

ПРО КРИМ

Путін заявив про те, що країни Заходу нібито ввели санкції, аби стримати РФ. Російський лідер стверджує, що його країна постійно жила під санкціями, а обмеження вводилися під різними приводами. "Наразі ми знаємо, що в Сенаті США знову законопроект виник з приводу посилення цих санкцій. У зв'язку з чим на голому місці почали говорити про ці санкції?" , - поцікавився Путін. За його словами, аби не було анексії Криму, іноземні держави "придумали б щось інше для стримування Росії".

"Це обопільно гостра зброя і шкодить всім (… ) Як не дивно, є і плюси. Ми були змушені включити мізки, таланти на ключових напрямках, а не тільки користуватися нафтою і газом", - додав він.

Також, за словами Путіна, будівництво моста до окупованого Криму відбувається за графіком. "Керченський або Кримський міст будується відповідно до графіка, навіть з невеликим випередженням. Немає сумнівів, що все буде реалізовано в строк і в належній якості", - запевнив російський гарант.

ВідеоЄС подовжить кримські санкції на рік

ПРО КОНФЛІКТ НА ДОНБАСІ

Путін під час "Прямої лінії" заявив про те, що сподівається на участь американської сторони у врегулюванні ситуації на Донбасі.

"Дуже сподіваємося на конструктивну роль США у врегулюванні конфлікту на південному сході України", - заявив він.

За словами Путіна, Росія буде аналізувати ситуацію в Донбасі, щоб в результаті прийняти правильне рішення. "Ми бачимо, що проблеми там (в Донбасі) не зменшувались, а почасти наростають. Ми будемо аналізувати цю ситуацію для того, щоб своєчасно прийняти рішення, яке буде адекватно ситуації, що складається", - сказав Путін.

ПРО ПОРОШЕНКА

Путін прокоментував "безвізову" промову глави України Петра Порошенка, в якій останній процитував вірш Михайла Лемонтова про "немытую Россию".

"По-перше це показало, що він знає російську класику, цікавиться російською літературою. За це похвалю", - сказав він.

Путін нагадав, що на момент написання вірша Лермонтова території, які сьогодні називаються Україною, були частиною Росії. "І якщо президент сьогоднішньої України говорить про те, що він кудись їде, то Лермонтов говорив про всю Росію, включаючи і ті області, які нині називаються Україною. Так що тут особливо ніс нема чого задирати", - заявив Путін.

За словами Путіна, Порошенко хотів показати своїм виборцям, що він виконує обіцянки. "Насправді, швидше за все Петро Олексійович хотів показати своїм виборцям, що він виконує дані обіцянки, робить цивілізаційний вибір, як говорить зараз керівництво України, веде країну до Європи", - сказав російський президент.

ВідеоПорошенко і глава представництва ЄС опівночі запустили "безвізовий таймер"

Окрім того, Путін зупинив свою увагу на фразі із вірша про "блакитні мундири", вказавши, що "там (у Європі, - ред.) цих блакитних мундирів більше, ніж у нас. І нехай він не розслабляється особливо, а то як би що не трапилося".

"Хай уважно дивиться навсібіч", - додав Путін під схвальний сміх у залі.

При цьому російський президент сказав, що "ми проти цих хлопців нічого не маємо". Очевидно, він мав на увазі представників ЛГБТ. "Злагоди та любові. Ну і щасти, особливо з новобранцями", - побажав Путін.

"Якщо хтось хоче бути європейцем, рахунки нехай закриє в офшорних зонах, а потім говорить про благо народу. Я не відтворю точно, дослівно, але сенс передам майже один в один. Тарас Шевченко ще майже 170 років тому сказав: "Доборолась Україна. До самого краю. Гірше ляха свої діти. Її розпинають", - процитував Путін українського класика російською мовою.

ПРО США

Путін заявив, що готовий надати притулок колишньому главі ФБР Джеймсу Комі. Путін наголосив, що Комі може розраховувати на Росію, яка наддасть йому захист.

Колишній глава ФБР передав жулналістам записи своїх розмов з президентом США Дональдом Трампом, і цей вчинок, за словами, президента Росії мало відрізняєтья від дій Едварда Сноудена. 

Сноуден - колишній співробітник американських спецслужб, який передав ЗМІ інформацію про програму стеження, застосовуваних Агентством національної безпеки (АНБ) США. З 2013 року він проживає в Росії, тому що йому загрожує вирок за державну зраду.

ВідеоЕкс-директор ФБР США звинуватив Трампа у брехні, тиску і втручанні у його роботу

Путін оцінив втрати країни від санкцій, запроваджених у зв'язку з агресією РФ проти України, в -52 млрд. У тому числі, за словами Путіна, санкції США призвели до падіння ВВП на 1%. "Росія втратила від санкцій 50-52 млрд дол. Санкції США призвели до падіння ВВП Росії на 1%", - сказав він.

Своєю чергою, під час спілкування з росіянами у російського лідера запитали, в яких сферах можуть співпрацювати Росія та Сполучені Штати.  Путін у відповідь заявив, що це непоширення ядерної зброї, боротьба з бідністю та врегулювання конфліктів.

Путін заявив, що росіяни не вважають Сполучені Штати своїм ворогом. "Я можу сказати, як сьогоднішній глава Російської держави. Я знаю настрої наших людей. Ми не вважаємо Америку своїм ворогом. Більш того, двічі в історії, коли нам було особливо важко, ми об'єднували свої зусилля, в двох світових війнах були союзниками", - сказав Путін.

"Ми знаємо, що в Сполучених Штатах у нас дуже багато друзів. Мені про це говорили американські колеги. Та й опитування громадської думки, у всякому разі, місячної давності, свідчать про те, що у нас багато там друзів. Правда, на жаль, така істерія в ЗМІ, напевно, впливає на умонастрої", - зазначив він.

ВідеоСША найближчим часом можуть посилити санкції проти Росії

ПРО СИРІЮ

Путін розповів, що Росія в майбутньому планує зберегти свою присутність в Сирії тільки на Хмеймимі і в Тартусі.

"Наше завдання на найближчу перспективу - підняти рівень і боєздатність збройних сил самої Сирійської Арабської Республіки і спокійненько вийти на розташування тих пунктів базування в Сирії, які нами там створені і на Хмеймимі, і на військово-морській базі в Тартусі", - заявив Путін.

За його словами, Росія має намір підвищити боєздатність сирійської армії.

"Наше завдання на найближчу перспективу - підняти рівень і боєздатність збройних сил самої Сирійської Арабської Республіки і спокійненько вийти на розташування тих пунктів базування в Сирії, які нами там створені і на Хмеймимі, і на військово-морській базі в Тартусі, надавши можливість самим сирійським військам функціонувати ефективно і домагатися потрібних їм результатів ", - сказав Путін. 

Чотиригодинна «пряма лінія» з Путіним в одному зображенні

Залиште свій коментар