Реактори "Фукусіма-1" накриють куполами, а радіоактивну воду збиратимуть танкерами

Японський уряд і фахівці обговорюють "кожну можливість, включаючи те, що згадується в пресі", щоб подолати наслідки аварії на АЕС.

Японська влада розглядає можливість накрити куполами з тканини аварійні енергоблоки на АЕС "Фукусіма-1", щоб запобігти поширенню радіації, а також використовувати танкер для збору зараженої морської води.

За даними японського видання "Асахі", що посилається на неназване джерело в уряді країни, влада розглядає можливість використовувати тканину, якою накриють зруйновані через землетрус і вибухів водню дахи та стіни першого, третього і четвертого енергоблоків. Про те, якого типу тканина може бути використана для цього, не повідомляється.

Влада планує використовувати танкер для збору зараженої води поблизу другого реактора, де відмічено високий вміст радіоактивних речовин. Так, зокрема, агентство з ядерної та промислової безпеки Японії повідомило в середу, що рівень радіоактивних ізотопів йоду в морській воді в районі АЕС "Фукусіма-1" перевищує норму в 3,355 тисячі разів.

Як наголошується в повідомленні "Асахі", офіційного підтвердження інформації про можливості використання куполів з матерії і танкера влада Японії поки не дає, однак генеральний секретар уряду країни Юкіо Едано сказав, що уряд і фахівці обговорюють "кожну можливість, включаючи те, що згадується в пресі".

Після події 11 березня на північному сході Японії землетрусу магнітудою 9,0 на АЕС "Фукусіма-1" сталася серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження. На АЕС було зафіксовано кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо станції.

Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення в ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морський та питній воді, а також в продуктах харчування.

Читайте також:

Рівень радіації в морі біля "Фукусіми" зріс до рекордної позначки

Сліди японської радіації знайшли на сході США, у Китаї та Кореї

В Японії встановлений максимальний рівень тривоги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: