Речник Путіна заперечує проведення переговорів щодо обміну українських моряків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Слова речника Кремля суперечать заяві обудсменки та МЗС РФ.

Прес-секретар президента РФ Володимира Путіна – Дмитро Пєсков – заявив про те, що переговорів між українською та російською стороною щодо незаконно захоплених моряків у Керченський протоці не ведуться.

"Я відповідав вже на це запитання. Ні, переговори про обмін українських моряків не ведуться", - наводить РИА "Новости" відповідь Пєскова журналістам на відповідне запитання.

Слова речника Кремля суперечать заяві уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової. Вона заговорила про "розморожування" діалогу про обмін затриманими громадянами Росії і України і виступила за зміну запобіжного заходу затриманим українським морякам.

Про те, що Україна та Росія обговорюють питання про можливий обмін 24 військовополонених моряків заявляли і в російському МЗС.

Як повідомлялося раніше, 25 травня Міжнародний трибунал ООН із морського права ухвалив рішення у справі українських полонених моряків, яких Росія затримала у Керченській протоці. Він зобов’язав РФ повернути кораблі та відпустити українських моряків на період розгляду справи.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН провів перші слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів 10 травня. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

У Росії рішення трибуналу не визнають. Мовляв, трибунал не має права цього вимагати, оскільки інцидент в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду. У свою чергу посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій".

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції