Референдум у Молдові провалився: парламенту загрожує розпуск

Через низьку явку виборців конституційний референдум у Молдові провалився. В.о. президента Міхай Гімпу пригрозив, що розпустить парламент.

Конституційний референдум в Молдові, на якому було поставлено питання про повернення всенародних виборів президента, провалився через низьку явку виборців.

За попередніми даними Центрвиборчкому, явка склала 29,67% (не враховуючи дані із закордонних дільниць). Для визнання референдуму таким, що відбувся, потрібна присутність щонайменше третини (33,33%) від загального числа виборців, включених до списків.

Згідно з оприлюдненими даними exit-polls, за повернення до всенародних виборів президента висловилися 89,2% учасників референдуму, проти - 10,8%.

Провал референдуму може означати швидкий розпуск парламенту і дострокові вибори.

"Такий результат став досить несподіваним, але в той же час вельми показовим для демократичних партій", - заявив прем'єр-міністр Молдови Влад Філат.

Комуністи на чолі з екс-президентом Володимиром Вороніним закликали до бойкоту референдуму, однак, за словами Філата, не тільки це стало причиною низької явки, але і розкол усередині самого Альянсу.

В. о. президента Молдови, голова парламенту Міхай Гімпу заявив, що розпустить парламент республіки, якщо Центральна виборча комісія офіційно визнає референдум таким, що не відбувся.

Гімпу висловив жаль, що громадяни Молдови не зрозуміли важливості плебісциту для подолання конституційної і політичної кризи в країні і зауважив, що частину провини за провал референдуму несе правлячий "Альянс за європейську інтеграцію", оскільки партії, що входять до нього, не створили єдиного передвиборчого штабу і не вели скоординовану роботу з підготовки до референдуму.

Досі, згідно з чинною конституцією, молдавський президент обирався парламентом країни. З 2001 року посаду глави держави беззмінно обіймав лідер правлячої Комуністичної партії Володимир Воронін.

Але на виборах, що пройшли навесні минулого року, комуністи зазнали невдачі. Спочатку було оголошено про чергову перемогу компартії, однак після масових заворушень у Кишиневі результати голосування були переглянуті і призначено другий раунд.

До влади в країні прийшли ліберальні сили, що утворили Альянс "За європейську інтеграцію" на чолі з в.о. президента Міхаєм Гімпу.

Незважаючи на неодноразові спроби парламенту обрати главу держави, з квітня 2009 року країна фактично живе без президента. Нові правлячі сили так і не змогли набрати необхідних за законом трьох п'ятих голосів парламентаріїв на підтримку свого кандидата. Комуністи, як і раніше займають багато місць в законодавчому органі країни.

Читайте також:

Молдовські комуністи звинуватили ЦВК у фальсифікації референдуму

Вороніну заборонили балотуватися на пост президента Молдови

У купах сміття біля парламенту Молдови знайшли оригінал Декларації незалежності

Президент Молдови нагородив борців з комунізмом

ВідеоРеферендум у Молдові провалився

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: