Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Регіон, де в полоні води в печері сидять тайські діти, можуть накрити нові потужні зливи

Це зведе нанівець працю з відкачування води з печери.

Уже майже два тижні живуть у суцільній темряві печери 12-ро юних футболістів і їхній тренер відтоді, як прогулянка по печері перетворилася на реальний сюжет трилера і відрізала їх від цивілізації. Дістатися дітлахів можна лише здолавши кілька кілометрів вузькими затопленими водою переходами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дорога забирає в рятувальників шість годин, і ще стільки ж доводиться витрачати на повернення. Цей шлях під водою щодня долають тайландські морські піхотинці. Вони повертаються зі звістками про стан бранців природи: всі почуваються добре, ослаблих дітей постійно оглядають лікарі. Цілодобово з хлопцями лишаються семеро рятувальників. "Діти у хорошому стані. Усміхаються та жартують", - кажуть ті, хто їх бачив.

ВідеоДіти у пастці. У Таїланді продовжується операція зі спасіння футбольної команди

10 тисяч літрів води щогодини відкачують із затопленої печери у Таїланді. Рятувальники намагаються осушити вузькі тунелі, щоби 12 юних футболістів та їхній тренер змогли пішки вийти з пастки. У суцільній темряві печери хлопці живуть вже майже 2 тижні. І лишатися там можуть ще місяці. Рятувальники поспішають евакуювати усіх, бо зірвати операцію можуть зливи.

Діти у пастці. У Таїланді продовжується операція зі спасіння футбольної команди

Від печери ні на крок не відходять батьки, військові та однокласники. "Мені б хотілося, аби ми знову могли разом пограти у футбол", - кажуть останні. Друзям у пастці вони передають вітання та пісню на підтримку. Особливо переживають двоє 13-річних школярів – обидва могли б разом із командою сидіти у затопленій печері, бо дивом в останні хвилини їм довелося відмовитися від екскурсії. Один не зміг поїхати, бо не мав велосипеда, другий поспішав додому, бо не встиг зробити домашнє завдання. Тепер хлопці чекають, що друзів витягнуть якнайшвидше. "Не можу дочекатися, коли вже розкажу хлопцям, яка увага до них була прикута. Як за них молилися у Таїланді та по всьому світові. Буду дуже щасливий, коли вони повернуться", - кажуть діти.

Хлопці, які живуть на невеликому острівку у затопленій печері, не уявляють, яку спецоперацію розгорнули ззовні. Щогодини з печери відкачують 10 тисяч літрів, рівень води завдяки цьому спадає лише на сантиметр. Якщо вдасться, юнаки зможуть пішки повернутися з печери – до виходу три кілометри. Але часу обмаль, бо район от-от мають накрити зливи, які можуть знову залити тунелі. "Контролювати погоду ми не можемо. Складно сказати, коли дощитиме. Головний план – повернути хлопців через вихід з печер. Але можливі й інші варіанти", - зізнається представник влади Кобчай Боонарана.

Поки що дайвери вчать дітей правильно дихати з аквалангом, якщо з печер доведеться випливати. Військові тим часом бурять скелю та шукають альтернативний вихід. В Україні ж журналісти вирішили з’ясувати, наскільки важко тим, хто ніколи не пірнав, здійснити занурення.

Кореспондент ТСН Олександра Мишкіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції