Рейтинг фінансових шахраїв очолив Бернард Медофф

Журнал Forbes склав список найбільших фінансових шахраїв 2008 року, які повинні нести відповідальність за світову кризу.

Перше місце, можливо, на багато десятиліть вперед, зайняв Бернард Медофф, чия фінансова піраміда, що звалилася, поховала під собою тисячі дрібних і великих вкладників у всьому світі.

Редакція Forbes вважає, що в її список брехунів повинні входити всі, хто знав, що схема Медоффа - шахрайство, але не повідомив про це уряд. Їхня жадідність полегшила Медоффу його маніпуляції.

Рене-Тьєррі Магон де ля Вільяше, який втратив більше мільярда на махінаціях Медоффа і заплатив за це життям за два дні до Різдва, повинен зайняти своє місце в списку, пише видання.

Звання шахраїв присуджене і чиновникам з Комісії з цінних паперів і бірж, які протягом багатьох десятиліть не могли виявити шахрайство Медоффа. Головний урок цієї історії, пише Forbes - не тримайте всі свої "інвестиційні яйця" в одному кошику, це дуже небезпечно. Переконайтеся, що ваші активи застраховані, перш, ніж вкладати капітал, - думайте.

Слідом за Медоффом в рейтингу журналу йде довгий список керівників і директорів збанкрутілих фінансових установ. Серед них Citigroup, AIG, Fannie Mae і Freddie Mac, Lehman Bros., Bear Stearns, Wachovia, WaMu, UBS, Deutsche Bank і Bank of America.

Список шахраїв не був би повний без міністра фінансів США Генрі Полсона та президента Нью-Йоркського відділення ФРС Тімоті Гайтнера: вони не могли надати Lehman Bros. гроші, щоб його врятувати, але знайшли їх, коли фінансовий гігант оголосив про банкрутство.

Голови Федерального казначейства і федерального уряду також гарантували собі статус шахраїв, виділивши банкам за програмою TARP майже 250 мільярдів доларів, і не зажадавши звіту, куди вони були витрачені. Шахраї несли відповідальність за наші гроші, і вони не витримали цього випробування, резюмує видання. Можливо, саме їхня діяльність буде оцінена істориками як поворотний момент до падіння світових фінансових ринків, що привели до хворобливого спаду 2008-2010 років.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: