Рекордні пожежі у США: 38 мільйонів людей отримали попередження про евакуацію

Рекордні пожежі у США: 38 мільйонів людей отримали попередження про евакуацію

Вогонь палає на території у 800 тисяч гектарів.

Найбільша пожежа за всю історію штату, в Каліфорнії уже зараз горить понад 800 тисяч гектарів лісу, а звичний сезон лісових займань ще попереду. 38 мільйонів людей отримали попередження підготуватися до евакуації, про яку можуть оголосити раптово, побачивши, куди йде вогонь.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.12.00.

Вогнеборці і волонтери працюють на шалених змінах, понад добу тримаючись на ногах, але їхніх зусиль замало, аби приборкати полум'я. Лише у Каліфорнії зараз горить щонайменше сорок лісових пожеж, вони виникають швидше, ніж встигають взяти під контроль старі. В штаті оголошено надзвичайний стан, але вогонь уже більше штату, ліси горять по всьому заходу США - зокрема в Юті, Неваді, Аризоні, Айдахо.

"Вчора я проїжджала між Лос-Анджелесом та Лас-Вегасом по Долині смерті - це колоссальна територія, вона задимлена. Дим стоїть суцільним покриттям, ти дивишся через щось брунатно-сіре, що можна різати ножем і видимість для кермування дуже погана", - каже жителька Лос-Анджелеса Олена Карпенко.

Хтось встигає виїхати крізь вогонь машиною, когось доводиться евакуювати гвинтокрилами, лише за останні дні таких майже пів тисячі. Вогонь налітає надзвичайно швидко, в штаті рекордна спека і засуха, вітер рвучкий і потужний, однієї іскри достатньо, аби спалахнув сухостій, який одразу вітром розносить далі. З пасажирських літаків пожежа схожа на величезний вибух, люди твердять, дим відчутно навіть у салонах.

"Більшість пожеж, що трапляються в штаті - понад 90 відсотків займань - спричинені людьми, їхньою необачністю чи дурістю", - заявляє губернатор штату Гевін Ньюсам.

Головна біда Каліфорнії - вечірки з піротехнікою і недопалки. А ще блискавки, їх цього року теж дуже багато. І глобальне потепління, ознакою якого експерти називають нинішні пожежі.

Евакуйовано сорок тисяч людей, під попередженням про евакуацію - 38 мільйонів. Якщо доведеться таки виїздити, у родин може бути менше двадцяти хвилин, саме тому про це і попереджають заздалегідь.

Кореспондентка Яна Слєсарчук.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів