Рекордний "бебі-бум". У Китаї відзначили успіх нової демографічної політики "двох дітей"

Рекордний "бебі-бум". У Китаї відзначили успіх нової демографічної політики "двох дітей"

Фото: Reuters

У лікарнях спеціально збільшили кількість медпрацівників, аби підготуватись до народження немовлят.

Рішення китайського уряду про дозвіл родинам мати не одну дитину, а дві призвело до рекордного від 2000 року сплеску народжуваності. Про це повідомляє News.com.au.

За словами представника Комісії національного здоров'я та планування сім'ї Яна Вензуанга, порівняно з показником народжуваності у 2011-2015 роках, який складав 1,4 млн осіб, у 2016 кількість пологів у найбільш густонаселеній країні складала 17,86 млн.

"У той час як загальна кількість жінок дітородного віку скоротилось на п'ять мільйонів людей, кількість пологів значно збільшилася, показуючи, що коригування політики в сфері планування сім'ї було надзвичайно своєчасним і надзвичайно ефективним," - сказав Вензуанг.

Через стурбованість значними витратами на підтримку населення, що все більше старіє та скорочення робочої сили, уряд надав нові рекомендації в кінці 2015, згідно з якими сім'ї могли мати двох дітей.

Зазначається, що в період з 2016-2020 число жінок дітородного віку скоротиться приблизно на 5 млн. Однак Китай планує зберегти рівень народжуваності на рівні 17-20 млн людей на рік.

У зв'язку з цим, уряд вже передбачив збільшення медичного персоналу і лікарняних ліжок, щоб впоратись зі зростанням народжуваності.

Очікується, що до 2020 року чисельність населення Китая зросте до 1,42 млрд.

Нагадаємо, у 2015 році Комуністична партія Китаю відмовилася від політики "одна родина - одна дитина". Зазначимо, що за таким законом китайці жили протягом 45 років.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація