Рекс Тіллерсон – вправний керівник. Але як щодо його зв'язків із Росією? – The Washington Post

"Друг Путіна" був затятим противником санкцій проти РФ.

Природа відносин Дональда Трампа з Росією – найбільш темний і тривожний аспект його майбутнього президентства.

Про це говориться в редакційній статті "Рекс Тіллерсон – вправний керівник. Але як щодо його зв'язків із Росією?", опублікованій на сайті газети The Washington Post.

Трамп постійно захищає режим Володимира Путіна від будь-якої критики, а нещодавно він легковажно відхилив висновки ЦРУ про те, що Москва намагалася переломити президентські вибори на його користь; все це викликає запитання. Невже новообраний президент справді вважає, що повинен почати зі спроби співпраці з Путіним, чи ним рухають приховані особисті або фінансові інтереси? Крім протиріч на виборах, чи враховує Трамп величезну кількість доказів того, що Кремль Путіна націлений на руйнування і зменшення західних демократій, зокрема, і Сполучених Штатів, і чи буде він протистояти цьому проекту?

Невизначеність, викликана Трампом у цих запитаннях, у тому числі серед республіканців у Конгресі, неминуче кидає тінь на можливе призначення виконавчого директора ExxonMobil Рекса Тіллерсона на посаду державного секретаря. Очевидно, Тіллерсон – умілий і досвідчений керівник, який керував однією з найбільших у світі компаній, і, при цьому, знав основні проблеми та лідерів у всьому світі. Але один із цих лідерів – Путін, із яким Тіллерсон за два десятиліття уклав достатньо угод, щоб отримати Орден Дружби Росії. Він був затятим противником санкцій проти Росії, які, за його підрахунками, коштували компанії $ 1 млрд.

Тіллерсона можна вважати логічним і кваліфікованим вибором, якщо президент прагне відновити конструктивні відносини з Москвою. Або його призначення може провіщати, що Трамп зрадить життєво важливі інтереси США в Європі, на Близькому Сході та в інших регіонах. З огляду на непрозорість зв'язків Трампа з Росією і наслідки його відмови опублікувати податкові декларації та ділові записи, сенатори мають право насторожено ставитися до призначення Тіллерсона.

Трамп відхилив висновки про втручання російських агентів у вибори. Це особливо безглуздо виглядає у світлі повідомлень про те, що режим Путіна намагався втрутитися в багато інших виборів на Заході – зовсім нещодавно в Німеччині. У обраного президента є підстави побоюватися, що демократи використовують докази втручання, щоб позбавити легітимності його адміністрацію. Але одна справа Трампу захищати те, що залишається законною перемогою на виборах; і зовсім інша – заперечувати або ігнорувати зловмисні дії путінського режиму, які необхідно викрити і покарати за підтримки обох сторін.

Так само, цілком зрозуміло, що ExxonMobil буде заперечувати проти санкцій, які блокують нафтові і газові мегапроекти, про які Тіллерсон домовлявся з Путіним. Але ці санкції були прийняті через дійсно важливі геополітичні причини: щоб покарати Росію за вторгнення в Крим і Східну Україну, а також сприяти політичному врегулюванню. Враховуючи відмову Путіна реалізувати мирний план, на який він погодився, скасування санкцій зараз спричинило б за собою посилення російської агресії, яка, можливо, була б спрямована на членів НАТО.

Якщо Трамп призначить Тіллерсона, сенаторам необхідно буде шукати чіткі заяви з визнанням встановлених фактів войовничої поведінки Росії. Зі свого боку, обраний президент може знизити напруженість, розкривши, раз і назавжди, всі інвестиції або кредити, які його компанії отримували від російських фірм і приватних осіб. Для нового президента абсолютно неприйнятно радикально змінювати політику США щодо встановленого противника, заперечуючи – або приховуючи – істотні факти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: