Ректор виправдався за Ахмадінежада

Президент Колумбійського університету був змушений виправдовуватися за надання трибуни президентові Ірану.

Запланований на понеділок виступ лідера Ірану Махмуда Ахмадінежада в Колумбійському університеті викликав таку бурхливу реакцію в США, що президент університету був змушений виступити з роз'ясненнями.

Лі Боллінґер дав зрозуміти, що прославлений університет має намір влаштувати обструкцію іранському лідерові, що втілює в очах керівництва Білого дому "вісь зла".

"Особисто я маю намір поставити під сумнів такі численні суперечливі заяви іранського лідера, як заперечення Голокосту або його заклик зруйнувати державу Ізраїль", - ідеться в заяві президента Лі Боллінґера, розміщеній на офіційному університетському сайті.

Він нагадав, що уряд США звинувачує владу Ірану в підтримці тероризму й розробці військової ядерної програми, і заявив, що студенти та викладачі дістануть можливість викликати Ахмадінежада на дискусію з цих та інших питань.

Боллінґер завірив, що в залі зберуться критики й опоненти урядового курсу Ірану.

У відповідь на численні заяви лідерів громадських організацій і навіть мера Нью-Йорка Майкла Блумберґа про те, що таким людям, як Ахмадінежад, не можна надавати публічну трибуну, Боллінґер був змушений нагадати про принципи свободи слова та права на дискусію.

"Ця віра в свободу завжди була й залишається сьогодні наймогутнішою зброєю нашої нації проти репресивних режимів у всьому світі. У цьому проявляє Америка свої найкращі риси", - заявив президент університету, що входить до числа найелітарніших вузів світу.

Він також зауважив, що президент Ірану погодився виступити за умови, що половину часу буде відведено на його виступ, а другу половину - відповідям на запитання.

Студенти цього дня оголосили на території кампусу акції протесту проти політики, яку проводить іранська влада.

Напередодні приїзду Ахмадінежада до Колумбійського університету стало відомо, що влада Ірану звільнила зі в'язниці випускника цього приватного вузу доктора К’яна Таджбакша, що стало своєрідним "подарунком" університетові, який розкрив двері президентові Ірану.

ВідеоПрезидент Ірану Махмуд Ахмадінеджад прибув до Нью-Йорка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: