Рентгенівське устаткування загрожує безпеці США

США повинні вилучити з лікарень рентгенівське устаткування, оскільки терористи можуть виготовити з нього "брудні бомби".

рентген
В ренгтгенівському устаткуванні застосовується Цезій-137 - один з найнебезпечніших радіоактивних матеріалів. (Фото: vipmed.ru)
Уряд США повинен вилучити з лікарень і дослідницьких установ рентгенівське устаткування, оскільки терористи можуть використовувати їх для виготовлення "брудних бомб", вважає Наукова Рада Пентагону, до якої входять колишні працівники ЦРУ і американського військового відомства, повідомляє Ассошиейтед Прес.

У самій Науковій Раді Пентагону не підтвердили існування такої доповіді або документів, підтверджуючих рекомендації щодо вилучення рентгенівського медичного і наукового устаткування.

"Якщо у нас на сайті такої доповіді немає - це означає, що вона секретна. Однозначно підтвердити існування такої доповіді я не можу", - сказав представник Ради.

Тим часом, за даними Ассошиейтед Прес, доповідь може бути оприлюднена до кінця року. "Будь-яке з цих джерел (радіаційних матеріалів), яких більше тисячі, може вивести з використання ділянку в 25 квадратних кілометрів більш, ніж на 40 років", - йдеться в документах Ради, які містять рекомендації з вилучення рентгенівського устаткуавання.

На думку авторів доповіді, це устаткування знаходяться в незахищених місцях по всій країні і може стати джерелом радіоактивних речовин для терористів. В устаткуванні застосовується Цезій-137 - один з найнебезпечніших радіоактивних матеріалів.

Такі машини використовуються для стерилізації крові і їжі, а також в рентгенотерапії. Заміна такого устаткування на менш небезпечні обійдеться в 200 мільйонів доларів протягом п'яти років.

"Таким чином буде прибрано найдоступніше для терористів джерело небезпечних радіоактивних матеріалів усередині США", - йдеться у доповіді Ради. Рекомендації є частиною доповіді про те, як держави і терористичні групи можуть нашкодити американським комп'ютерним системам і супутникам, на які опирається Пентагон.

Пентагон
Lenta.ru
Американській розвідці поки що не вдалося дізнатися, коли і де ядерна зброя може бути застосована.
Також в доповіді піднімається тема нападу на США з використанням біологічної або радіаційної зброї або шантажу американського уряду ядерним вибухом. У доповіді наголошується, що розвідка США не справилася із завданням щодо виявлення країн або терористичних груп, які розробляють або намагаються отримати ядерну зброю.

Американській розвідці також не вдалося дізнатися, коли і де ядерна зброя може бути застосована. Окрім цього, в новій доповіді наголошується, що США повинні витратити в найближчі п'ять років 250 мільйонів доларів на створення незалежного центру, який займатиметься вивченням громадської думки і аналізувати способи, зокрема ЗМІ, якими США зможуть просувати такі цінності, як свобода і демократія.

В рамках поліпшення громадської думки про США Рада рекомендує розміщувати більше кораблів для медичної і гуманітарної допомоги, передавати іншим країнам знімки з супутників-шпигунів для допомоги в прогнозуванні погоди і ведення метеорологічних досліджень, а також упровадити програми, які сприятимуть створенню робочих місць в таких ключових в стратегічному плані країнах як Ліван, Пакистан та Ірак.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: