"Репортери без кордонів" назвали кількість загиблих журналістів за 2009 рік

За підрахунками організації "Репортери без кордонів", у 2009 році в світі загинуло 76 журналістів.

У світі в 2009 році загинуло 76 журналістів, - підрахувала правозахисна організація "Репортери без кордонів" (RSF). Про це Agence France-Presse повідомив генеральний секретар організації Жан-Франсуа Жюльяр.

У порівнянні з 2008 роком ця кількість виросло на 16. Найбільше загиблих журналістів виявилося на Філіппінах - 33 людини. На другому місці - Сомалі, де загинули дев'ять представників професії, третє розділили Росія і Пакистан - по п'ять вбитих репортерів.

Як розповів Жюльяр, в 2009 році збільшилася кількість викрадених журналістів (33 проти 29 у 2008 році) і тих, хто зіткнувся з нападами чи погрозами (1456 проти 929). Кількість країн, в яких робота журналістів піддається цензурі, за рік майже подвоїлася з 37 в 2008 році до 60 в 2009-му.

У цілому, відзначив голова RSF, головними загрозами для журналістів залишаються військові дії, а також передвиборчі і післявиборчі періоди в країнах з нерозвиненою демократією. Крім того, стурбованість правозахисників викликає масовий від'їзд журналістів з країн на кшталт Ірану або Шрі-Ланки. "Влада цих країн зрозуміла, що штовхаючи журналістів до від'їзду, вони істотно знижують плюралізм думок і рівень критики", - додав Жюльяр.

Нагадаємо, відповідно до доповіді, опублікованої в середині грудня Комітетом із захисту журналістів, за 2009 рік у світі було вбито 68 співробітників ЗМІ. Ця організація також визнала найбільш небезпечною країною Філіппіни, друге місце зайняла Сомалі (дев'ять убитих), на третьому - Ірак (четверо). Росія з трьома смертями опинилася на п'ятому місці.
 

Читайте також:

Черновецького назвали "душителем преси"

США закликали Росію до свободи слова

Путін зекономив на фільмі про себе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: