"Репортери без кордонів": у ЗМІ свободи більше не стало

За підсумками 2008 року організація "Репортери без кордонів" заявила, що клімат "свободи преси" у світі не покращився.


Міжнародна організація "Репортери без кордонів" підвела підсумок 2008 року. За її даними, цього року загинуло і постраждало менше журналістів, ніж минулого року, але загальний клімат "свободи преси" не покращився. А з розвитком Інтернет-ЗМІ у цензорів і агресорів з'явилася ще одна мішень: у мережі було закрито в п'ять разів більше інформаційних ресурсів, ніж серед друкарських, теле- і радіоджерел.

Згідно з даними, приведеним на сайті організації, у 2008 році під час виконання службового обов'язку загинули 60 журналістів (у 2007 році - 87). Більшість з них була убита в Південній і Південно-східній Азії, а також в країнах Магрибу і Близького Сходу (26 і 16 відповідно).

Третє місце за "небезпекою" для працівників преси поділяють між собою країни Європи і колишнього СРСР - там були убиті вісім людей. Сім жертв - на Американському континенті і троє - в Африці. Такий низький показник для чорного континенту пояснюється зовсім не покращенням ситуації, підкреслюють "Репортери без кордонів". Це пов'язано перш за все з відмовою багатьох журналістів працювати в регіоні, а також з відчутним скороченням кількості ЗМІ в зонах конфлікту, таких як, наприклад, Сомалі.

Разом з тим Африка тримає рекорд за кількістю заарештованих журналістів. На другому місці - північ Африки і Близький Схід, далі йдуть Північна і Південна Америки. Всього за рік були затримані 673 людини.

929 журналістів піддалися агресії або погрозам, 353 засоби масової інформації (не включаючи Інтернет-ЗМІ) були закриті з міркувань цензури.

У цьому відношенні ситуація стає все більш загрозливою для веб-ресурсів: за рік заборонили діяльність 1511 інформаційних сайтів. Авторів статті в Інтернеті та журналістів, що ведуть свої блоги, почали переслідувати майже нарівні з журналістами традиційних ЗМІ. Так, цього року затримали 59 блогерів, 45 піддалися агресії і один був убитий.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: