Рештки тіла вбитого журналіста Хашоггі могли вивезти із країни – міністр оборони Туреччини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За його словами, дипломатичний імунітет дозволив би вбивцям зробити це без проблем.

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив, що вбивці могли вивезти із країни рештки тіла журналіста Джамаля Хашоггі у своєму багажі.

Про це він розповів під час міжнародної конференції з безпеки у канадському Галіфаксі, передає CNN Turk.

"Є ймовірність того, що вони покинули країну через три-чотири години після вбивства. Вони, можливо, вивезли розчленоване тіло Хашоггі всередині багажу без особливих проблем через їхню дипломатичну недоторканність", - заявив він.

Як повідомлялося, 59-річного Хашоггі вбили 2 жовтня у генконсульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, коли той пішов туди, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену до відомства не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. У журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і спадкового принца Мухаммеда бін Салмана.

У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили і розчленували. Для цього в Стамбул в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозаписи. Згодом турецька влада повідомила, що за кілька днів після вбивства Хашоггі Саудівська Аравія направила в Туреччину групу з 11 фахівців, серед яких були хімік та токсиколог, які повинні були "замести сліди" злочину.

Після декількох тижнів заперечень і під потужним тиском країн Заходу, влада Саудівської Аравії все ж визнала, що журналіст загинув в їхньому консульстві. Прокурор королівства заявив, що було встановлено та затримано 18 підозрюваних у вбивстві Хашоггі, для п’ятьох з них правоохоронці вимагатимуть смертної кари.

ВідеоСаудівська влада обіцяє відтяти голови п’ятьом посадовцям, які розправилися з Джамалем Хашоггі

Прокуратура королівства заявила - загалом у справі заарештована 21 особа, 11 – висунуті обвинувачення. Сьогодні Ер-Ріяд озвучив іще й нову версію про те, що сталося з опозиційним автором. Мовляв, у дипустанові дисиденту ввели смертельну ін’єкцію, після чого тіло розчленували і вивезли. Де останки журналіста, королівство нібито не знає. 

Саудівська влада обіцяє відтяти голови п’ятьом посадовцям, які розправилися з Джамалем Хашоггі

Залиште свій коментар

Вибір редакції