Республіканці звинуватили Обаму у потуранні Росії

Члени республіканської партії критикують президента США через провал планів з установки елементів системи ПРО в Чехії.

Президент США Барак Обама зазнав критики з боку республіканців за провал планів з установки елементів системи ПРО в Чехії. Республіканці звинувачують Обаму у зраді союзників під тиском Росії, пише газета The New York Times

Як відомо, замість запропонованої колишньою адміністрацією Джорджа Буша радарної установки Обама був готовий встановити в Чехії лише систему раннього попередження, але, як повідомлялося, напередодні офіційна Прага відмовилася від участі і в такій програмі.

У той же час, як повідомляють російські ЗМІ, чиновники країн Східної Європи, які вбачали в ПРО символ американської підтримки в регіоні, також незадоволені пом'якшенням відносин з Росією.

Рішення чехів про вихід із системи протиракетної оборони було прийнято через місяць після того, як Обама відвідав Польщу з одноденним візитом, в ході якого він підкреслив тісні зв'язки Америки з колишнім Східним блоком. При цьому представники Польщі та Чехії з наростаючим занепокоєнням спостерігали за зближенням адміністрації Обами з Росією в рамках більш широких зусиль, спрямованих на відновлення переговорів про скорочення ядерних озброєнь і пошук більш тісної співпраці по Ірану й Афганістану.

В Міністерстві оборони США 15 червня пояснили, що перегляд планів розгортання системи раннього попередження обумовлений іншими подіями, зокрема, рішеннями по ПРО, прийнятими на саміті НАТО в Лісабоні в листопаді 2010 року. Але навіть за таких обставин тон заяв міністра оборони Чехії, зроблених минулого тижня і в середу, демонструє рівень невдоволення адміністрацією Обами у колись проамериканськи налаштованих держав у цій частині Європи.

У той же час постійний представник Росії при НАТО Дмитро Рогозін заявив, що відмова США від елементів ПРО в Чехії зніме частину стурбованостей РФ з приводу налагодження системи ПРО в Європі.

"Ми завжди критикували дані плани як суто антиросійські", - зазначив Рогозін.

Читайте також:

У Білому домі заявили, що Обама має право на війну в Лівії

Обама закликав Євросоюз і НАТО "відкрити двері" для нових членів

Обама: час світового лідерства США та Великобританії ще не минув

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: