Республіканці вважають рішення Обами по ПРО небезпечним для українців

Такий крок нинішньої адміністрації, вважає сенатор від Арізони, обернеться "гірким розчаруванням і є попередженням людям Східної Європи".

Республіканці з обуренням зустріли рішення Барака Обами щодо коригування планів розгортання ПРО в Європі.

Сенатор-республіканець від Арізони Уіп Джон Кіл назвав рішення Обами небезпечним і короткозорим.

"Це посилить росіян, а також злякає і знесилить поляків, чехів, українців і грузин. Це величезна помилка. Це рішення не тільки робить Америку вразливою перед зростаючою загрозою з боку іранських ракет далекого радіусу дії, а й повертає час назад, до тих днів "холодної війни", коли Східну Європу вважали областю Росії", - відзначає Кіл в письмовій заяві для ЗМІ.

Такий крок нинішньої адміністрації, вважає сенатор, обернеться "гірким розчаруванням і є попередженням людям Східної Європи".

"Повідомлення, яке уряд оприлюднив, зрозуміле: США більше не залишаються в колі своїх друзів і вибирають перезавантаження відносин з Росією", - відзначає Кіл.

Сенатор-республіканець від Арізони Джон Маккейн також піддав жорсткій критиці рішення свого опонента по президентській кампанії 2008 року.

"Рішення (скорегувати плани щодо ПРО) було прийнято тоді, коли народи Східної Європи все більше побоюються відновилося зухвалої поведінки Росії ... З огляду на міцні і непорушні відносини з цими націями, які беруть початок з моменту закінчення "холодної війни", ми повинні зробити кроки назад для зміцнення цих відносин ", - відзначає Маккейн.

Сенаторам вторять конгресмени-республіканці. Лідер республіканської меншини в палаті представників Джон Боенер (Огайо) згоден з думкою колег по партії в тому, що рішення Обами про коригування системи ПРО, перш за все, дасть козирі Росії та Ірану і послабить європейських союзників США.

"Перегляд планів з розгортання ПРО в Польщі та Чеській Республіці дійсно є трохи більшим ніж просто посилення Росії та Ірану за рахунок наших союзників у Європі", - йдеться в заяві Боенера.

"В історія немає уподобання лідерів, які приносять в жертву наших польських союзників, - вторить Боенеру конгресмен-респебліканец Марк Кірк (Іллінойс). - Іран - спонсор терористів - вже готує ракету найдовшого радіусу дії в усьому терористичний світі".

Тим часом, офіційний представник держдепартаменту США Іен Келлі зазначив, що Рада з національної безпеки США повідомила російське посольство про зміни в планах щодо створення системи ПРО ще до офіційної заяви американського президента.

Нагадаємо, що постпред Росії при НАТО Дмитро Рогозін закликав не впадати в ейфорію у зв'язку з коригуванням своїх планів США з протиракетної оборони.

Читайте також:

США замінять ПРО в Європі альтернативним проектом

Мєдвєдєв оцінив заяву Обами та готовий співпрацювати з США

Пентагон розмістить в Європі кораблі з балістичними ракетами

Обама: ми змінили систему ПРО, щоб вона відповідала інтересам Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: