Реставратори відновили напис з воріт концтабору Освенцим

Польські реставратори півтора роки відновлювали напис Arbeit macht frei ("Праця звільняє") з воріт концентраційного табору Освенцим.

Табличку з написом "Arbeit Macht Frei" ("Праця звільняє"), викрадену з меморіального комплексу "Аушвіц-Біркенау" і згодом розпиляну злочинцями, відновили ​​реставратори.

Напис розпиляний злочинцями на три шматки, надійшов до фахівців у дуже поганому стані. Реставраторам знадобилося близько півтора роки для ретельних відновлювальних робіт, які включали в себе фотографування в ультрафіолетовому та інфрачервоному спектрах, тестування різних частин на розтяжність і дослідження найдрібніших деформацій металу. Остаточно про завершення робіт можна буде говорити після нанесення на поверхню антикорозійного покриття.

За словами представників меморіального комплексу, швидше за все напис на колишнє місце повертати не будуть, він буде відправлений ​​на експозицію у виставковий зал, який поки знаходиться в процесі добудови. Остаточне рішення про долю реліквії, тим не менш, поки не прийнято.

Поки ж на воротах колишнього концтабору оригінальний напис замінена копією.

Нагадаємо, що напис "Arbeit Macht Frei", розташована на вході до музею Освенцима, була вкрадена 18 грудня 2009. Через три дні напис, розпилений на три частини, знайшли в 600 кілометрах від музею.

Всього у справі про крадіжку були затримані і засуджені до різних термінів ув'язнення п'ять громадян Польщі, які безпосередньо брали участь у викраденні, а також підданий Швеції, який був організатором злочину. Замовник злочину, імовірно також зі Швеції, поки залишається на волі.

Читайте також:

У Польщі винесли вирок за крадіжку напису в Освенцимі

Табличка з воріт Освенцима була вкрадена на замовлення шведського мільйонера

У Швеції заарештували замовника крадіжки символу Освенцима

Викрадений символ Освенцима знайшли розпиляним на частини

ВідеоРеставратори відновили напис з воріт концтабору Освенцим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: