Революція у Лівії почалась із сайту знайомств: "коханці" обмінювалися закодованими листами

Лівійську революцію організували на сайті знайомств, а під виглядом закодованих любовних листів готувалось повстання.

Революція у Лівії почалась із сайту знайомств. Лівійські революціонери позначалися зірочками на сайті знайомств, готуючи повстання проти полковника Муамара Каддафі.

Колишній бізнесмен і лідер опозиції Омар Шиблі Махмуді розповів, що він використовував мусульманський сайт знайомств "Мавада" для згуртування людей, залишаючись при цьому поза зоною уваги лівійської таємної поліції, яка відслідковувала повідомлення в соціальних мережах Twitter і Facebook.

Махмуді - лідер руху "Ехталеф" ("Відмінність") - діяв так, як ніби він розшукує жінку, його профайл називався "Де Міріам?". З цього ж сайту він розсилав закодовані любовні листи для згуртування людей і організації революції.

Оскільки на такому сайті чоловіки не можуть розмовляти з іншими чоловіками, революціонери видавали себе за жінок, щоб вступити в контакт з Махмуді, беручи собі такі імена, як "Солодкий метелик", "Відкривач гори", "Дівчина із пустелі" і "Мелодія тортур".

Змовники використовувати таємні фрази, наприклад, "Нехай ваш день буде сповнений жасмину", натякаючи на повстання в регіоні, які отримали назву "жасминової революцій".

Закодовані розмови використовувалися для оцінки рівня підтримки і для переадресації користувачів на сайт соціальної мережі Yahoo Messenger для більш детальної розмови. Крім того, революціонери користувалися службою обміну повідомленнями та текстовими повідомленнями для організації своїх подальших дії, уникаючи при цьому контролю з боку влади.

За словами Махмуді, йому вдалося залучити 171, 323 тисяч "шанувальників" під кількома профайлами до того, як в минулу суботу влади Лівії повністю перекрили громадянам доступ в Інтернет. Спочатку в плани Махмуді входило привернути 50 тисяч прихильників, оскільки це достатня кількість, щоб вивести людей на маніфестацію протесту.

Але, незважаючи на те, що зараз вже практично всі східні райони Лівії знаходяться під контролем повстанців, а багато членів міжнародного співтовариства вимагає відставки Каддафі, 68-річний лівійський лідер не має наміру розлучатися з владою.

Він був звинувачений у тому, що за його наказом було вбито тисячі протестуючих, але, як вважають експерти, полковник може використати проти своїх опонентів хімічну та біологічну зброю.

За останніми даними, місцезнаходження Каддафі невідоме. Ймовірно, він переховується на військовій базі, де є бункер.

Читайте також:

Каддафі знайшов винного "у всіх бідах Лівії"

Запеклі бої на сході Лівії: опозиціонери захопили найманців Каддафі

Каддафі наказав стратити військових, які відмовляються виконувати накази

ВідеоБої між противники і прихильники режиму Муаммара Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: