Революція в Кот-д'Івуарі: противники президента штурмують його резиденцію

Прихильники нового президента зайняли 80% території країни. Натомість попередній президент не бажає залишати свою посаду.

У  Кот-д'Івуарі сили, що підтримують переможця президентських виборів лідера опозиції Алассана Уаттара і мають намір повалити Лорана Гбагбо, який не збирається відмовлятися від президентського крісла, практично без опору займають міста. Вони вже контролюють майже 80% території країни.

Війська Уаттара увійшли в економічну столицю місто Абіджан і готуються до рішучого штурму резиденції Лорана Гбагбо. Бої між прихильниками Алассана Уаттара і військовими, що підтримують Лорана Гбагбо, не припиняються.

За повідомленням французьких ЗМІ, в ніч на п'ятницю стрілянина була чутна вже в центральній частині Абіджана, де розташована резиденція Гбагбо. Крім того, прихильники Уаттара оголосили, що захопили штаб-квартиру державного телебачення в Абіджані.

31 березня пізно ввечері уряд Уаттара оголосив про тимчасове закриття сухопутних, морських і повітряних кордонів країни. Крім того, було вирішено ввести комендантську годину в Абіджані. Це місто вважається головним оплотом Гбагбо, який на цьому тижні втратив контроль над столицею країни Ямусукро.

Президентські вибори в Кот д'Івуарі відбулися в листопаді. Їх переможцем був визнаний Уаттара, проте його суперник - Гбагбо - відмовився визнавати результати голосування.

Нагадаємо, Рада безпеки ООН 4 березня попередила про можливу нову громадянську війну в країні.

Читайте також:

Cтолицю Кот-д'Івуара захопили опозиціонери

Війська Кот-д'Івуара обстріляли ринок і будинки опозиції, десятки загиблих

ООН оголосила про початок війни в Кот-д'Івуарі

ВідеоCтолицю Кот-д'Івуара захопили опозиціонери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: