Рейтинги Мєдвєдєва і Путіна впали до рекордного мінімуму

Якщо Володимиру Путіну ще довіряють 53% росіян, то Дмитро Мєдвєдєв втратив довіру більше половини населення. Зниження рейтингів правлячого тандему триває.

Рейтинги російського президента Дмитра Мєдвєдєва, прем'єра Володимира Путіна та правлячої партії "Єдина Росія" впали до рекордно низького рівня. Це зафіксували одразу дві соціологічні служби.

За даними всеросійського опитування, проведеного фондом "Громадська думка", з січня 2010 року рейтинг довіри Путіну впав з 69% до 53%. Кількість росіян, які "довіряють" Мєдвєдєву, за цей час також скоротилася - з 62% до 46%.

Рейтинг "Єдиної Росії" впав до 44% - мінімуму за два роки. Одночасно рекорду досяг рівень недовіри до неї, піднявшись з 29% у січні до 38% у квітні. Ставлення до інших парламентських партій практично не змінилося.

Цікаво, що єдинороси довіряють опитуваннями фонду "Громадська думка" - саме йому замовляють заміряти ситуацію в регіонах напередодні виборів.

Соціологи "Левада-центру" зафіксували помітне зниження рейтингів тандему і партії влади ще в січні, але тоді єдинороси пояснювали цей перепад настрою сезонним чинником – "політичним похміллям" після свят (у людей скінчилися гроші і час на роботу), а соціологи - розчаруванням від повільного виходу з економічної кризи.

Але зниження триває: у квітні рейтинг "Єдиної Росії" і за опитуваннями "Левада-центру" досяг дворічного мінімуму.

На запитання, за яку партію проголосували би найближчої неділі, лише 39% відповіли, що за єдиноросів (46% роком раніше). Рейтинг же комуністів, навпаки, виріс за цей час з 12 до 18%.

Як відомо, 11 березня 2012 році в Росії пройдуть чергові президентські вибори. Поки що невідомо, хто з правлячого тандему, Мєдвєдєв чи Путін, братиме у них участь. Багато спостерігачів відзначають посилення розколу між Кремлем і Білим домом.

Однак поки що ані чинний президент, ані прем'єр офіційно не заявляли про свої наміри балотуватися в президенти. У публічних виступах обидва зауважували, що не виключають такої можливості.

Тим часом аналітики відзначають, що на Росію чекає важка політична криза, яку можна порівняти з кінцем 1980-х років. На їхню думку, криза в суспільстві вже розпочалася: поки що у прихованій формі, але найближчим часом вона може перейти у відкриту. У країні набирає силу тенденція зростання рейтингу "проголосую за когось третього, а не Мєдвєдєва чи Путіна".

Читайте також:

Комуністи заявили, що через рік Зюганов стане президентом Росії

Політологи побачили початок кризи: Росія повертається в кінець 1980-х

Горбачов "закрив дорогу" Путіну на вибори 2012 року

Західні ЗМІ про вибори в РФ-2012: Путін готує собі спокійну старість

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: