Режим Лукашенка проводить масові обшуки в правозахисних організаціях Білорусі: є затримані

Дата публікації
Перегляди
176
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Режим Лукашенка проводить масові обшуки в правозахисних організаціях Білорусі: є затримані

Фото: Associated Press

Напередодні Лукашенко поскаржився Путіну на роботу правозахисників і західних ЗМІ у Білорусі, звинувативши їх у "насадженні терору".

У середу, 14 липня, білоруські силовики навідалися з масовими обшуками до правозахисних організацій в різних містах країни. Відомо про затримання вже декількох осіб.

Про це повідомляє білоруська служба "Радіо Свобода".

Обшуки проводяться в офісах організацій "Вясна", Human Constanta, Білоруський Гельсінський комітет, Білоруська асоціація журналістів, Центр правової трансформації Lawtrend, "Рух за Свабоду" та інших. Також фінансова міліція прийшла в офіс благодійного проєкту "Імена". 

Зокрема силовики прийшли на обшук до адвоката найбільшого білоруського правозахисного центру "Вясна" Володимира Лабковича. Подробиць обшуку немає, Лабкович тільки встиг повідомити про сам факт в Facebook. Також стало відомо про обшук в будинку заступника голови "Вясна" Валентина Стефановича. У березні проти центру порушили справу за статтею "про організацію та участь у групових діях, які грубо порушують громадський порядок".

Обшуки відбуваються наступного дня після зустрічі Лукашенка з Путіним, під час якої самопроголошений президент Білорусі поскаржився на неурядові організації та західні ЗМІ, заявивши, що понад 1500 організацій працюють у Білорусі.

"НПО, так звані західні ЗМІ, які нам демократію дарували, а фактично насаджували не демократію, а терор. Ми просто не можемо інакше, тому що ці мерзосвітні півтори тисячі НПО, різні фонди, вони фінансувалися ззовні. А ми все думали "демократія" ... ну ось і отримали відповідний результат", - поскаржився Лукашенко Путіну. 

Нагадаємо, 8 липня обшуки відбулися у працівників одного з найстаріших незалежних видань країни "Наша нива", а його сайт був заблокований. Через кілька днів після обшуків ЗМІ оголосило про припинення своєї роботи в Білорусі.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
176
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація