Резолюція Європарламенту: опозиційна рада Лівії є законним урядом

Європарламент закликав країни Євросоюзу визнати перехідну національну раду Лівії законним урядом країни та надати всю необхідну допомогу лівійцям.

Європарламент прийняв резолюцію, що закликає країни Євросоюзу визнати перехідну національну раду Лівії у Бенгазі законним урядом країни. За ухвалення резолюції проголосували 584 депутати, проти - 18, ще 18 утрималися.

Також у резолюції порушено питання про закриття для польотів повітряного простору над Лівією. Депутати закликають уряди Євросоюзу і єврокомісара із закордонних справ Кетрін Ештон бути готовими до втілення цього заходу в життя, але при цьому підкреслюють, що подібні дії можуть бути зроблені тільки з дозволу санкції Ради Безпеки ООН.

Крім того, в резолюції наголошується, що будь-які інші дії щодо Лівії повинні здійснюватися в рамках мандата ООН і погоджуватися з Лігою арабських держав і Африканським союзом.

Значна частина резолюції присвячена зобов'язанням Євросоюзу надати всю необхідну допомогу жителям Лівії, що опинились у складному становищі, а також сприяти встановленню і зміцненню демократії у цій країні.

Саміт країн Євросоюзу відбудеться 11 березня, на ньому обговорюватиметься ситуація в Лівії. Депутати Європарламенту мають намір запропонувати Ештон винести прийняту резолюцію на обговорення глав держав ЄС.

Раніше з'явилася інформація, що принаймні одна держава ЄС - Франція - визнала перехідну національну раду Лівії законним урядом країни.

Читайте також:

Франція офіційно визнала лівійських повстанців легітимною владою

Московський патріархат підтримав Каддафі

Війська Каддафі втопили Лівію в крові: убито лідера повстання

Каддафі пообіцяв збройний опір будь-якому втручанню іноземців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: