Результат саміту ОЧЕС - декларація

Глави держав та урядів країн-членів Організації Чорноморського економічного співробітництва підписали Декларацію 15-го ювілейного саміту організації.

Саміт Організації Чорноморського економічного співробітництва
УНІАН
На ювілейному саміті ОЧЕС визріло чимало амбітних проектів.

Глави держав та урядів країн-членів Організації Чорноморського економічного співробітництва підписали Декларацію 15-го ювілейного саміту організації.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на президента Туреччини Ахмета Сезера. За його словами, підписана сьогодні декларація окреслює нові контури політичного й економічного майбутнього ОЧЕС.

Він зауважив, що 15-ий саміт ОЧЕС відкрив нові горизонти, і сьогодні вже можна говорити про інституалізацію структур організації. Ахмет Сезер висловив упевненість, що після цього саміту позиції ОЧЕС стануть ще сильнішими.

Говорячи про перспективи співробітництва в рамках ОЧЕС, Ахмет Сезер наголосив, що Чорноморський регіон відіграє важливу роль в сфері енергетики. Він підкреслив, що сьогодні на саміті було прийнято рішення поглибити співробітництво в цьому напрямку.

Також у ході саміту йшлося про поглиблення співпраці в галузі торгівлі, транспорту, екології, туризму, науки, технологій, боротьби із злочинністю, тероризмом.

Сезер також відзначив велику роль рішення про усунення перешкод в торговельній діяльності між країнами-членами ОЧЕС.

Крім того, важливе значення президент Туреччини надає міжнародному співробітництву ОЧЕС з іншими європейськими та світовими структурами.

Чорне море (Фото: Wikipedia)
Довкола Чорного моря мають побудувати кільцеву автомагістраль (Фото: Wikipedia).

"Ми підтверджуємо наші прагнення поглиблювати співпрацю в сфері енергетики належним урахуванням інтересів країн-виробників і країн-споживачів енергії, а також країн-транзитерів і співпрацювати з ЄС та іншими міжнародними партнерами з метою забезпечення справедливого доступу всіх зацікавлених країн до енергоресурсів і ринків збуту на основі взаємності для підвищення глобальної енергобезпеки, ефективності, конкурентоспроможності та екологічної стійкості", - йдеться в підсумковій декларації Стамбульського саміту ОЧЕС.

Єврокомісія нині одержала статус спостерігача при ОЧЕС. "Вітаємо надання статусу спостерігача при ЧЕС комісії європейських співтовариств. Це сприятиме взаємодії між ЧЕС і ЄС, що дозволить створити нові партнерства й розробити належні інструменти для здійснення узгоджених проектів і видів діяльності в регіональному форматі", - йдеться в підсумковій декларації, ухваленій у понеділок на саміті ОЧЕС.

ЧЕС запропонував Євросоюзові провести міністерську зустріч. Крім того, держави-члени ЧЕС виразили готовність визначити межі та сфери відносин з ЄС.

Глави держав ОЧЕС доручили міністрам закордонних справ розширити договірну базу організації для розвитку співпраці в енергетиці, торгівлі та транспорті.

”Сприятливі економічні перспективи дають ЧЕС можливість ставити перед собою більш амбітні завдання, а також розробити й ефективно здійснити великі регіональні проекти стратегічного значення", - йдеться в ухваленій за підсумками Стамбульського саміту ОЧЕС декларації.

Глави держав і урядів закликали раду міністрів закордонних справ організації виробити нові міжнародні правові документи в згаданих пріоритетних областях (енергетика, торгівля, транспорт) без шкоди для інших міжнародних зобов'язань держав-учасників організації.

Глави держав також запропонували раді міністрів закордонних справ скоригувати цілі й робочі процедури економічного порядку денного ЧЕС із урахуванням того, що за останні п'ять років регіон поліпшив свої економічні показники та став одним із регіонів світу, що найшвидше розвиваються, досягнувши належного рівня макроекономічної стабільності та відповідального управління фінансами.

Держави-члени ОЧЕС мають намір зробити все можливе для реалізації рішень з розвитку кільцевої автодороги навколо Чорного моря й розвитку морських магістралей.

”Ми сповнені рішучості продовжити зусилля з негайної реалізації меморандумів про взаєморозуміння зі скоординованого розвитку кільцевої автомагістралі навколо Чорного моря й із розвитку морських магістралей у регіоні ЧЕС, які є регіональним внеском до розширення транс'європейських мереж і розвитку євроазійських транспортних сполучень", - ідеться в ухваленій за підсумками Стамбульського саміту ОЧЕС декларації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: