Результати виборів в Афганістані перевірить комісія ООН

ООН пообіцяла перевірити результати виборів в Афганістані, але сумнівається, що впорається, оскільки порушень занадто багато.

У зв'язку зі скаргами на порушення в проведенні виборів в Афганістані комісія ООН проведе перерахунок голосів і аудиторську перевірку.

Як заявив Грант Кіппен - голова комісії ООН з розгляду скарг у проведенні виборів - у зв'язку з виборами в Афганістані є підстави для занепокоєння.

"В одній із урн ми виявили 1700 бюлетенів, хоча їх мало бути не більш ніж 600. Думаю, що необхідно провести перерахунок голосів і аудиторську перевірку. Для цього треба залучити як міжнародних спостерігачів, так і представників усіх кандидатів - нашій комісії самотужки з цим не впоратися", - сказав Кіппен.

На адресу комісії надійшло близько трьох тисяч скарг про порушення під час виборів, понад 600 з яких були визнані "пріоритетними".

Найбільше голосів, поданих на виборчих дільницях за одного з кандидатів, було зареєстровано там, де, за свідченнями спостерігачів, явка на вибори була мінімальною, мовиться в заяві комісії.

За даними міжнародних спостерігачів, у зв'язку з незадовільною ситуацією щодо безпеки, практично не голосував південь Афганістану. Електорат не прийшов голосувати в провінціях Кандагар і Газні. Проте Незалежна виборча комісія (Центрвиборчком), підраховуючи голоси, заявила, що там проголосували десятки тисяч людей.

Згідно з останніми результатами підрахунку голосів виборців, які взяли участь у президентських виборах в Афганістані, чинний глава держави Хамід Карзай набрав 54,1%. На цей момент дані про підрахунок голосів надали 92% всіх виборчих дільниць.

Оприлюднені підсумки виборів говорять про те, що нинішній афганський президент Хамід Карзай подолав 50% поріг, що дозволяє уникнути другого туру голосування. Найближчий конкурент Карзая Абдулла Абдулла, за даними виборчкому, набрав 28,3% голосів.

Абдулла заявив, що про шахрайство в проведенні виборів відомо всім жителям країни і людям за кордоном.
"Кілька днів тому, коли ми тільки отримали підтвердження порушень у ході виборів, про це говорив тільки я і, може, ще декілька журналістів. Сьогодні про те, що відбувається, знає все міжнародне співтовариство", - сказав Абдулла.

За його словами, оголошені результати виборів - "це не підозрілі цифри, це обман". Вибори, що відбулися 20 серпня, супроводжувалися численними скаргами про порушення. Як повідомили представники виборчої комісії, дані з 600 дільниць, що викликали підозри в підтасуванні, не бралися до розгляду під час підрахунку голосів.
Офіційні результати голосування будуть оголошені 17 вересня.

Нагадаємо, міжнародне співтовариство настійно закликає афганський виборчком до неупередженості в оцінюванні результатів виборів. Разом із тим, він відзначає, що вибори, які й так є досить складним процесом, з кожним днем стають більш заплутаною справою.

Читайте також:

В Афганістані масово анулюють результати голосування на президентських виборах

Смертник скоїв теракт в аеропорту Кабула

Афганістан вислав американських охоронців через п'яні оргії

Афганські таліби поскаржилися в ООН на бомбардування НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: