Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
РФ допомогла північнокорейським хакерам, надавши КНДР нову інтернет-лінію - Reuters

Російська телекомунікаційна компанія TransTeleCom здійснює маршрутизацію північнокорейського трафіку.

КНДР відкрила друге інтернет-з'єднання з зовнішнім світом, цьому разу - через Росію, яка, за словами експертів з кібербезпеки, може надати Пхеньяну більші можливості для проведення кібератак.

Про це пише Reuters.

Компанія Dyn Research, яка здійснює моніторинг потоків міжнародного інтернет-трафіку, заявила, що російська телекомунікаційна компанія TransTeleCom здійснює маршрутизацію північнокорейського трафіку.

Раніше трафік оброблявся через China Unicom за угодою, що склалася в 2010 році. Зараз TransTeleCom, схоже, обробляє близько 60 відсотків північнокорейського інтернет-трафіку, а Unicom передає решту 40 відсотків.

Спочатку про новий зовнішній зв'язок повідомив проектий  інституту США-Кореї при Школі передових міжнародних досліджень ім. Джона Хопкінса (SAIS - ред).

TransTeleCom відмовилася підтвердити будь-яку нову угоду про маршрутизацію з урядом Північної Кореї. У заяві компанії йдеться про те, що TransTeleCom історично мав з'єднання магістральних мереж з КНДР за угодою з корейськими послами та телекомунікаціями, яка була підписана у 2009 році.

За оцінками, доступ до Інтернету в Північній Кореї обмежений десь між кількома сотнями і трохи більше тисячі підключень. Ці зв'язки є життєво важливими для координування кібератак в країні, заявив Брайс Боланд, провідний технолог з азіатсько-тихоокеанського регіону в компанії з кібербезпеки FireEye.

Боланд сказав, що російський зв'язок посилить спроможність Північної Кореї керувати майбутніми кібератаками.

ВідеоКіберполіція затримала хакера, який підглядав за людьми через веб-камеру

Фотогалерея КНДР готується до нового ядерного випробовування - ЗМІ (3 фото)

Інтернет-маршрути через Китай і Росію зменшують залежність КНДР від будь-якої країни в той час, коли вона стикається з інтенсивним геополітичним тиском, сказав він.

Нагадаємо, що компанії Symantec і "Лабораторія Касперського" вважають, що до глобальної кібератаки за допомогою вірусу-здирника WanaCrypt0r 2.0 можуть бути причетними хакери з Північної Кореї.

Фрагменти коду, виявлені в попередній версії вірусу WannaCry, використовувалися угрупованням Lazarus Group, яке підозрюють у зв'язках з Пхеньяном.

Залиште свій коментар

Вибір редакції