РФ хоче ввести миротворців ООН на Донбас на шість місяців - російські ЗМІ

Глава майбутньої місії, як пропонують в РФ, буде доповідати безпосередньо генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу.

РФ підготувала проект резолюції Радбезу ООН про створення збройної стрілецькою зброєю місії для захисту спостерігачів ОБСЄ на сході України на початковий період в 6 місяців.

 

Про це інформує ТАСС з посиланням на копію проекту.

Згідно з документом, місія ООН по сприянню охороні спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яка здійснює цілодобовий моніторинг в зоні конфлікту, повинна бути заснована "після повного розведення сил і засобів сторін від фактично існуючої лінії зіткнення".

ВідеоУ Нью-Йорку відкриється сесія Генеральної Асамблеї ООН, на якій розглянуть українські питання

Глава майбутньої місії, як пропонують в Москві, буде доповідати безпосередньо генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу.

"Рекомендації генсека ООН щодо чисельності та національного складу майбутньої місії, а також її повноважень, повинні бути погоджені з урядом України та з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей", - йдеться в проекті резолюції.

Нагадаємо, Путін заявив, що підтримує введення миротворців ООН на територію окупованого Донбасу, однак ці сили повинні перебувати лише на лінії розмежування.

У МЗС підкреслили, що Путін своєю заявою хоче спотворити ідею миротворчої місії і представити агресію на Донбасі внутрішнім конфліктом України. Також дипломати нагадали, що раніше глава України Петро Порошенко офіційно направив в ООН звернення про розгортання миротворчої операції, проте Росія як держава-агресор постійно саботувала пропозиції України, відмовляючись розглядати звернення в РБ ООН і навіть стверджувала, що звернення не було.

Порошенко планує найближчими місяцями представити на Генеральній асамблеї ООН ідею введення миротворчої місії на Донбас. Під час попередніх телефонних переговорів лідерів держав "нормандського формату" він наголосив на необхідності запровадження її на Донбасі.

Росія також передала в Організацію Об'єднаних Націй проект резолюції про розміщення миротворчої місії на Донбасі. 

Залиште свій коментар