РФ і Франція об'єдналися для будівництва "Містралей"

За угодою, Франція побудує два кораблі типу "Містраль" у Сан-Назер і два по ліцензії в Росії.

Росія підписала угоду з Францією про будівництво десантних кораблів-доків типу "Містраль" для РФ.

Договір був підписаний віце-прем'єром РФ Ігорем Сечіним і міністром оборони Франції Аленом Жюппе.

Церемонія підписання відбулася у присутності президента Франції Ніколя Саркозі на верфях компанії STX - виробника кораблів класу "Містраль" - на вертолітній палубі корабля Dixmude, що будується – третього вертольотоносця, який надійде на озброєння ВМС Франції.

У кінці грудня минулого року Росія та Франція офіційно оголосили про те, що консорціум Об'єднаної суднобудівної корпорації (ОСК) і DCNS (Франція) побудує два кораблі типу "Містраль" у Сан-Назер (Франція) і два по ліцензії в Росії. Тендер був оголошений у жовтні міністерством оборони РФ.

Перший корабель, за інформацією ЗМІ, буде побудований у Франції в кінці 2013 року - початку 2014 року. Його ціна перевищить 700 млн євро.

Франція стала першою з країн НАТО, яка продала РФ сучасну бойову техніку. Це викликає занепокоєння в інших країн Альянсу, особливо сусідніх з Росією держав. Естонія, Латвія і Литва раніше вимагали від Франції пояснень у зв'язку з продажем вертольотоносця.

Універсальний вертольотоносець "Містраль" водотоннажністю 21 тисячі тонн і максимальною довжиною корпусу 210 метрів здатний розвивати швидкість більше 18 вузлів. Дальність плавання – до 20 тисяч миль. Чисельність команди - 160 осіб, додатково вертольотоносець може прийняти на борт 450 людей. Авіагрупа включає 16 вертольотів, з яких шість можуть одночасно розміщуватися на злітній палубі.

Читайте також:

Франція не має наміру накладати технологічні обмеження при передачі "Містралів" Росії

Франція допоможе Росії створювати безпілотники

Росія створить бойовий вертоліт п'ятого покоління

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: