РФ і Польща відновили політичний діалог

Відновленню російсько-польського діалогу сприяло відкликання Варшавою заперечень проти переговорів про вступ Росії до Організації економічного співробітництва і розвитку.

Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський вважає, що Росія і Польща, стосунки яких останніми роками переживали не найкращі часи, нарешті зуміли "розморозити" політичний діалог, і виступає за "прозорі принципи співпраці" між ЄС і РФ.

По словах Сікорського, що виступав в п'ятницю в польському Сеймі, відновленню російсько-польського діалогу сприяло відкликання Варшавою заперечень проти переговорів про вступ Росії до Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), а також те, що Москва, у свою чергу, відмінила ембарго на імпорт м'яса і частково зняла заборону на ввезення рослинної продукції з Польщі.

"Ми перейшли до прагматичного діалогу, до пошуку компромісу, як тільки відмітили позитивні кроки іншої сторони. Завдяки цьому ми зрозуміли, що з цією країною можна вести діалог, проте, не поступаючись ні на йоту в найбільш важливих для нас питаннях", - цитують польські ЗМІ слова Сікорського.

Він також відзначив, що Польща виступає за встановлення прозорих принципів співпраці ЄС і Росії, яка, за його словами, є "стратегічним партнером" ЄС.
"Сьогодні можливості будівництва взаємин з Росією на базі спільних цінностей обмежені. Тому ми пропонуємо встановити прозорі принципи співпраці і правила ігри, по яких будуватимуться стосунки між Росією і ЄС, без розхитування існуючої європейської і євроатлантичної архітектури", - відзначив польський міністр.

Він також підкреслив, що Польща виступає за швидке укладення нового договору про стратегічне партнерство між Росією і ЄС.

"В цілому, вважаю, що Росія потрібна Європі, і це правда. Ми вважаємо, що Європа Росії потрібна ще більше", - заявив Сікорський.

РФ і ЄС після п'ятимісячної паузи відновили 2 грудня 2008 року в Брюсселі переговори за майбутньою угодою про партнерство і співпрацю (СПС-2).

Старт переговорному процесу, який спочатку тривалий час стримували спочатку Польща, а потім Литва, був даний 4 липня 2008 року в Брюсселі, а проведення другого раунду було заплановане в бельгійській столиці на 16 вересня, але він був відкладений ЄС у зв'язку з конфліктом в Грузії.

Читайте також:
Поляки намагалися здати на металобрухт радянські танки
Відомого польського політика зі скандалом випхали з літака
Поляки хочуть, щоб Євро-2012 проходив у Львові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: