Росія вводить спецназ в Афганістан

Служба контролю з обігу наркотиків Росії спільно з американським спецназом знищила чотири лабораторії з виробництва героїну та морфіну в Афганістані.

Спецслужби Росії та США вперше в історії провели спільну операцію по боротьбі з наркотиками в Афганістані. Були знищені чотири нарколабораторії, загалом - 200 мільйонів доз героїну.

Операція проводилася в декількох кілометрах від кордону з Пакистаном. У ній брали участь всього 70 осіб - представники ФСКН, МВС Афганістану і американського спецназу, також були задіяні дев'ять вертольотів коаліційних сил.

Було знищено три лабораторії з виробництва героїну і одна - морфіну.

"Це був великий нарковузел в 5 км від афгано-пакистанського кордону", - повідомив директор ФСКН (Федеральна служба Росії з контролю за обігом наркотиків) Віктор Іванов.

Як зазначив Іванов, гроші, виручені від реалізації наркотиків, йшли на фінансування організованої злочинності, екстремізму і тероризму.

"Таким чином, ліквідовано інвестиційний героїновий транш у держави Центральної Азії", - заявив він, додавши, що наркоділкам завдано загального збитку більш ніж в 1 млрд доларів.

Зі свого боку, заступник глави дипломатичної місії США в Росії Ерік Рубін заявив, що для США та Росії проблема наркобізнесу стала однією з основних, і вирішити її можна тільки спільно. "Поодинці ми не переможемо цю чуму", - підкреслив він.

Коли була проведена операція, не повідомляється. Але Москва запропонувала Вашингтону допомогти боротися з наркоторгівлею в Афганістані на початку лютого. А наприкінці жовтня стало відомо, що НАТО розглядає можливість співпраці з Росією у війні в Афганістані - зокрема, у сфері боротьби з наркотрафіком.

Раніше Іванов заявляв, що в Росії 90% всіх наркозалежних людей споживають афганські опіати. Насамперед це стосується героїну - в обігу є до 7 мільярдів доз на рік, а вилучається лише близько одного мільярда.

У 2009 році в Афганістані було вироблено близько 750 тонн героїну.

Читайте також:

Горбачов попередив США: Афганістан неможливо перемогти

США розпочали нову операцію в Афганістані

В Афганістані вилучена найбільша в історії партія наркотиків

Криза на афганському ринку наркотиків: опіум - найдешевший за 10 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: