Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
РФ намагалася завербувати відомого противника санкцій у конгресі США - NYT

Москва "розглядала його як людину, на яку можна вплинути".

Відомого противника американських санкцій щодо РФ, конгресмена Дану Рорабахера американські спецслужби ще в 2012 році попереджали про те, що Москва намагається завербувати його в якості "агента впливу".

Про це пише The New York Times.

За словами Рорабахера, в 2012 році агент ФБР попередив його про те, що один із співробітників російського МЗС, з якими він зустрічався під час свого візиту до Москви, міг спробувати завербувати його в якості "агента впливу" — людини, яку російський уряд міг би використовувати, для того щоб просувати потрібну Москві політику.

Раніше інший конгресмен-республиканц з Каліфорнії, Кевін Маккарті заявив про зв'язки Рорабахера з Росією. Це сталося на тлі призначення в США нового спеціального прокурора у справі про зв'язки команди Трампа з Росією — екс-глави ФБР Роберта Мюллера. "Я думаю, що є дві людини, яким платить Путін: Рорабахер і Трамп", — сказав Маккарті в минулому році. Цього тижня він заявив, що тоді просто невдало пожартував на цю тему.

Однак у ФБР серйозно ставляться до ідеї, що російські спецслужби намагаються завербувати американських політиків.

Інформацію про те, що російська розвідка намагалася завербувати Рорабахера як "агента впливу", підтвердили виданню колишні і діючі співробітники американських спецслужб. За словами співрозмовників газети, Рорабахера ніколи не підозрювали в тому, що він безпосередньо працює на російську розвідку або отримує гроші від Москви, однак побоювалися, що його можуть використовувати без його відома.

Також Рорабахер додав, що "кожного разу, коли ви зустрічаєтеся з представником російського МЗС або російського уряду, ви припускаєте, що ці люди мають якийсь стосунок до російської розвідки", — сказав він.

Дана Рорабахер представляє інтереси штату Каліфорнія в палаті представників конгресу США. У комітеті у закордонних справах палати він очолює підкомітет по Європі, Євразії і новим загрозам. У Росії він добре відомий — неодноразово відвідував Москву, зустрічався з російськими парламентаріями і, за його власними словами, знайомий з президентом Володимиром Путіним ще з тих часів, коли останній працював в мерії Санкт-Петербурга. "Конгресмен Дана Рорабахер вже багато років відомий, як один з головних захисників Москви в Вашингтоні, а також як галасливий опонент санкційної політики США щодо Росії, — пише The New York Times. — Він також є одним з найбільш вірних союзників Трампа на Капітолійському пагорбі".

У січні 2017 року американське видання The Hill називав його одним з претендентів на посаду посла США в Росії.

Нагадаємо, що раніше президент США Дональд Трамп зазначив, що розвиток подій навколо розслідування щодо втручання РФ у внутрішні справи Америки "страшенно шкодить" Сполученим Штатам.

Відео Розслідування російських зв'язків Трампа шкодить Сполученим штатам

Залиште свій коментар

Вибір редакції